Yalova’ya Nasıl Gidilir?

Coğrafi konumu nedeniyle İstanbul, Bursa ve İzmit gibi illere çok yakın olan Yalova’ya nasıl gidilir, Yalova nerede, Yalova yol tarifi nedir? Şeklinde merakınız bulunuyorsa bu içeriğimizde detaylı bir şekilde bu konuyu ziyaretçilerimize aydınlatıyoruz.

Yalova’ya tek bir ulaşım yolu yoktur. İsterseniz karayolu, isterseniz denizyolu veya isterseniz havayolu ile Yalova’ya çok kolay bir şekilde ulaşım imkanınız bulunuyor. Bu içeriğimizin içerisinde Yalova’ya nasıl gidilir, Yalova nerede, Yalova yol tarifi konularında en detaylı bilgileri sunmuş olacağız.

Yalova Hakkında Kısa Bilgi

Yalova bir ildir ve Marmara bölgesinde bulunmaktadır. Çok verimli ve bereketli ovalara sahip olan Yalova’nın içerisinde Çınarcık, Gökçedere, Kirazlı, Kılıçköy, Taşköprü gibi büyüklü küçüklü ovalar vardır. Bu ovaların içerisinde ise Yalova halkı meyvecilik, sebzecilik yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar. Bitki örtüsü makiler ve ormanlar olan Yalova’nın 2018 sayımlarına göre nüfusu 144,407’dir.

Yalova Nereye Bağlı

Yalova hiçbir yere bağlı değildir. Aksine kendi başına Türkiye’nin bir ilidir.

Yalova Hangi Bölgede

Yalova, Marmara bölgesindedir.

Yalova Şehir Mi

Evet, Yalova bir şehirdir.

Yalova Yüzölçümü

Yalova’nın yüzölçümü 847 kilometre karedir.

Yalova’ya Nasıl Gidilir

 • Yalova’ya kendi aracınızla geliyorsanız çıkış yaptığınız bölgenin en yakın karayoluna bağlanarak ve tabelaları takip ederek Yalova’ya gelebilirsiniz. Eğer İstanbul’dan kendi aracınızla Yalova’ya geliyorsanız Anadolu veya Avrupa yakasından yola çıkarsanız İstanbul – İzmit otoyolunu takip etmelisiniz. Eğer İstanbul harici Türkiye’nin diğer otoyollarından gelecek olan varsa E80, E90, D200, D150, D575 gibi otoyolları kullanarak Yalova’ya kolay bir şekilde gelebilirsiniz.
 • Havayolu ile Yalova’ya gelmek isterseniz maalesef Yalova’da havalimanı yoktur. En yakın havalimanıysa Kocaeli veya İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul veya Kocaeli havalimanlarını kullanarak Yalova’ya gelebilirsiniz.
 • Deniz yoluyla Yalova’ya gelmek isterseniz İstanbul – Yalova arası seferler düzenlenmektedir. Bu seferlere katılarak Yalova’ya ulaşımı kolaylaştırabilirsiniz.

Yalova İli Hakkında Fotoğraflar

Aşağıda sizler için internette bulduğumuz Yalova iline ait fotoğrafları paylaştık. Fotoğrafların üzerine tıklayarak Yalova şehir merkezi gibi konumları inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Yalova Tarihçesi Videoları

Yalova’yı daha iyi bir şekilde tanıyabilmeniz amacıyla aşağıda sizlere Yalova’yı tanıtan videoları paylaştık. Youtube’da bulduğumuz bu videolar Yalova hakkında bilinen ve bilinmeyen tüm her şeyi detaylı bir şekilde sizlere anlatmaktadır. Videoları izleyerek Yalova ili hakkında çok daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Yalova’nın resmi internet sitesini ziyaret ederek yine Yalova hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yalova’da Gezilecek Yerler

Yalova’da gezilecek yerler neresi? Diye merak ediyorsanız Yalova hakkında sizlere çok detaylı bir şekilde video çekimi yapan Ajans Yalova kanalının Youtube videosunu izleyebilirsiniz. Yine de sizlere bilgi olması açısından aşağıdaki Yalova gezilecek yerler listesini paylaşmak istedik.

 • Yürüyen Köşk
 • Deprem Anıtı
 • Yalova Termal Kaplıçaları
 • Armutlu Hamamı
 • Çınarcık Sahili
 • Yalova Sahili
 • Yalova Açık Hava Müzesi
 • Yalova plajları
 • Armutlu plajı
 • Sudüşen Şelalesi
 • Erikli şelalesi
 • Çaldere şelalesi

Bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Bu içeriğimiz sizlere umarız Yalova yol tarifi, Yalova nerede, Yalova nereye bağlı, Yalova yüzölçümü, Yalova’ya nasıl gidilir? Başlıklarında yardımcı olmuştur. Bir diğer içeriğimiz olan Tuz Gölü Nerede konumuzu inceleyebilirsiniz.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın