Yatarak Emzirmek Sütü Azaltır Mı?

Birden çok çeşidi bulunan emzirme türleri içerisinde yatarak emzirmek sütü azaltır mı?  Anne sütü bebek ve anne arasındaki bağı güçlendirerek özel bağ oluşmasına katkı sağlamaktadır. Anne sütünün bebeklerin üzerinde ömür boyu sürecek olan olumlu etkileri bulunmaktadır. Emzirmenin doğru teknikle ve pozisyonla yapılması da bebeğin sütten gereken faydayı alması konusunda etkili olabilmektedir.

Bebeğin emzirilmesi hususunda yatarak emzirmenin pek tercih edilmemesi gerektiği ve en iyi yöntem olarak da rahat pozisyonun belirlenmesi gerekmektedir. Bu da oturarak emzirme olarak bilinmekle beraber yatarak emzirmeye nazaran daha sağlıklı ve verimli bir emzirme şekli olmaktadır. Bu sayede hem bebek memeyi daha rahat kavrayacak hem de annenin sırt ya da bel ağrıları ortaya çıkmayacaktır.

Yatarak Emzirmek Sütü Azaltır Mı?

Yatarak Emzirme Doğru Mu?

Emzirme sürecini daha kolaya hale getirmekte olan yatarak emzirme doğru mu? Bu konuda annenin ve bebeğin kendini rahat hissetmesi ve şartların bunu gerektirmesi daha etkili olabilmektedir. Özellikle bazı özel durumlar için bu pozisyon ciddi avantajlar sağlamaktadır. Sadece annenin dinlenmekte istediği zamanlarda bile oldukça işe yarayan bu durum hem anne hem de bebeği için sakıncası bulunmayan bir tekniktir.

Genel olarak sezaryen ameliyatı sonrasında bölgenin kesi ve alt karın bölgesi acıyacağı için bu yöntem tercih edilmektedir. Geceleri emzirme esnasında da oturup emzirmek ya da doğrulmak anneye iyi gelmemekteyse bu şekilde emzirmek oldukça mümkündür. Annenin memeleri çok büyükse bebeği emzirmeye çalışmak uzun sürebileceği için daha rahat şekilde yatarak emzirebilmektedir.

En Sık Kullanılan Emzirme Tekniği Nedir?

Emzirme pozisyonları birçok farklı yöntemde olmakla beraber en sık kullanılan emzirme tekniği nedir? Sorusunun yanıtı olarak kucaklama tekniği başta gelmektedir. Tabi ki her pozisyonun kendine göre anne ve bebeğe sağladığı kolaylıklar olduğu için istenilen şekilde emzirmek mümkün olmaktadır.

Bebeğin başı en rahat ve doğru şekilde tutularak annenin de rahat şekilde meme ucunu verebilmesi gerekmektedir. Bu sayede bebek sütü iyi şekilde alabilir ve karnı doyar. Bu açıdan yatarak emzirmek sütü azaltır mı? gibi soruların yanıtlarına da dikkat edilerek en doğru teknik tercih edilmektedir.

YouTube video
YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın