Zikir Çekenlerde Görülen Haller (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde zikir çekenlerde görülen haller nelerdir? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize zikir çekenlerde görülen haller konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda zikir çekmenin önemi, kendi başına zikir çekmek, içinden zikir çekmek, neden zikir çekilir? Başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Allah’a, dine ve Müslümanlığa olan bağlantınızı daha da ileriye götürmek, kendinizi bu yolda emin adımlarla yürüdüğünüze ikna etmek için zikir çekmeniz gayet doğal bir durumdur. Allah’ın isimlerini, sıfatlarını dile getirerek zikir getirebilirsiniz. Zikir getirirken dualar, sureler veya ayetler okuyabilirsiniz. Bunların her birisini tekrar ederek yaptığınızda zikir yapmış olursunuz. Peki, zikir çekenlerde görülen haller nelerdir? İşte sizlere doğru cevabı!

Zikir Çekenlerde Görülen Haller

Zikir Nasıl Yapılır?

Zikir çekerek Allah’a olan duygusal bağlılığınızı ve sevginizi gösterebiliyorsunuz. Allah için yapılan bu olayın gösterişsiz bir şekilde yapılması çok kıymetlidir.

Zikir çekmeye başlamadan önce tövbe edilmeye başlanır ve estağfurullah zikri çekilir. Daha sonrasındaysa zikir çekmek için alimlerle uygulanan yöntemlere başlanır. Zikir çekerken sadece Allah’ı anmamalısınız. Allah-u Teala ile birlikte peygamberlerini, meleklerine karşın salavat getirmenizde oldukça kıymetli bir durumdur.

Zikir Çekmenin Faydaları Nelerdir?

Zikir tamamen Allah ile kul arasındaki bir ibadetten ibarettir. Samimi bir şekilde yapılan bu ibadette zikir çeken kişi isteklerini, övgülerini ve kendini kalben Allah’a aktarır. Maddi ve manevi olarak zikir çekmenin çok faydalı olduğu bilinir ve Allah-u Teala tarafından sevilen bir ibadettir.

Allah’ın en çok sevdiği zikirler arasında Subhanallahi ve Bihamdihi zikrinin yer aldığı bilinmektedir. Ve bu zikirler Allah sizlere maddi, manevi olarak tüm hayatınızın genişlemesini sağlar. Günahlarınızdan arınmak, alı koyulmak ve Allah’a bağlılığınızı göstermek için zikir çekmelisiniz. Zikir çeken kişilerde kalp rahatsızlıklarının çok az görüldüğü ve Alzheimer gibi hastalıklara da rastlanılmadığı ortaya çıkmıştır.

Zikir Çekenlerde Görülen Haller Nelerdir?

Zikir çeken bir kişi zikir çekmeye başlamadan önce tamamen saf ve iyi niyetli duygularıyla hareket etmelidir. Allah’a olan bağlılığını gösterebilmek için kendini yormasına gerek yoktur fakat bir zamandan sonra ortaya çıka enerjiyle birlikte saf kalp zikir çeken kişinin gözlerinin kapanmasına, farklı duygular hissetmesine ve kafasının ileri ve geri gitmesine neden olmaktadır.

Zikir çeken bir kişiye dışarıdan baktığınızda ‘’bu ne yapıyor?’’ diyebilirsiniz. Fakat o kişi derin bir şekilde Allah’ı anmaktadır ve samimi bir şekilde ibadetini yapmaktadır. Zikir çeken kişide titremeler, bağırmalar ve derin nefes almaları ortaya çıkar. Aynı zamanda elektrik çarpması gibi hallerinde görüldüğü bilinir. Bunları bilmeyen kişiler dışarıdan baktıklarındaysa kişinin deli olduğunu zannederler fakat yukarıda da dediğimiz gibi zikir çeken kişi sadece Allah’ı anmaktadır.

YouTube video
YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın