Anime Yapma Sitesi (Yeni ve Popüler Olan)

Anime yapma sitesi konusunda sık soru alıyoruz. Bir anime yapmak istiyorsanız, en iyi yol animasyon yazılımı kullanmaktır. Kendi animasyon serinizi oluşturmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı animasyon yazılımı türü vardır. İşte sizlere anime yapma sitesi ve anime yapma programları!

İlk olarak, bir storyboard’a ihtiyacınız olacak. Bu temelde, animenizin akışını planlamanıza ve hangi çekimlerin kullanılacağını belirlemenize yardımcı olan senaryonuzun görsel bir temsilidir. Pek çok insan bunun için özel bir yazılım kullanıyor, ancak tercih ederseniz bunu kağıt üzerinde yapmak da mümkün. Daha sonra, karakterlerin iyi ve gerçekçi görünecek şekilde hareket etmesine yardımcı olabilecek bir animatöre ihtiyacınız olacak. Animatör dediğimizse animasyon programıdır. Anime yapma sitesi olarak kullanabileceğiniz siteler haricinde animasyon yapma programlarını da sizlere aktaracağız.

Anime Yapma Sitesi

Anime Yapma Sitesi

Anime yapma sitesiyle anime karakterlere olan hayranlığınızı net bir şekilde anlayabiliyoruz. Fakat siz bir anime hayranı mısınız? Yoksa anime yapmak mı istiyorsunuz? Sevdiğiniz kahramanlara daha yakın olmak için anime yapma sitelerinden faydalanın. Kendi anime karakterinizi oluşturabilmenizi için birkaç 7 anime karakter yapma sitesi paylaştık.

  • Kripko: Henüz yayında olmayan bir anime yapma sitesi fakat Youtube videoları anime karakterlerin nasıl oluşturulabileceği konusunda bazı bilgilere yer veriyor. İnternetten anime karakter oluşturucu olarak araştırdığınızda yakında karşınıza sık bir şekilde çıkacak olan Kripko, profesyoneller için anime karakteri oluşturabilen bir sitedir.
  • Girls Moe: Belki de anime karakter oluşturucu olarak kullanılan en iyi anime yapma sitesidir. Çevrimiçi bir şekilde anime yapmanıza olanak sağlar ve tüm hakimiyeti size verir. Her ne kadar kızlara yönelik bir anime yapma sitesi olsa da site içerisinde 4 farklı model bulunmaktadır. Gelişmiş mod ile anime karakterlerini daha hassas bir şekilde oluşturabilirsiniz.
  • Face Your Manga: Bu internet sitesi tam vücut avatarı oluşturmak için kullanılmaktadır. Karakterinize leke, yara veya doğum lekesi verebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kullanabilir ve daha sonrasında yaptığınız manga karakterleri yazdırarak evinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medyada profil resimlerinizde ücretsiz çıkartmalar olarak ta farklı avantajları içermektedir.
  • My Blue Robot: Olağanüstü bir özelliğe sahip olan My Blue Robot, ilginç ve farklı sonuçlar verebilir. Karakterleri tamamen kendiniz özelleştirmektesiniz. Gözlerden tutun, dudaklara ve elbiselere kadar her şekil kullanabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz anime karakterleri Facebook, Instagram veya Twitter’da kullanmayı unutmayın.
  • Portrait Ullustration Maker: Kendi anime karakterinizi ve avatarınızı oluşturmak için basit ve sıra dışı bir anime yapma sitesidir. Sıfırdan bir anime karakteri oluşturabilir ve bunu yaparken ücret ödemezsiniz. Dilerseniz yeni bir anime karakterini oluşturmak için çaba göstermek yerine randomizer ile rastgele bir karakter oluşturabilirsiniz.
  • Custom Anime: Basit fakat akıllı bir anime yapma sitesidir. İstediğinizi bulma konusunda bu internet sitesi size avatar oluşturmak için özgürlük verir. Vücut şeklinden, sakala veya sakalın rengine tamamen özgürsünüz.

Animasyon Yapma Programları

Animasyon yapım programları benzersiz ve ilginç animasyonlar oluşturmak için harika bir yoldur. Basit kare kare düzenleyicilerden daha karmaşık 3D ve hareket yakalama araçlarına kadar birçok farklı türde animasyon yapma programı mevcuttur.

İster basit animasyonlu GIF’ler ister karmaşık 3D animasyonlar oluşturmakla ilgileniyor olun, ihtiyaçlarınıza uygun bir animasyon yapım programı mutlaka vardır. Bazı popüler seçenekler arasında Toon Boom Harmony, Anime Studio Pro, Adobe After Effects, Blender ve Autodesk Maya bulunmaktadır. Bu programlardan en çok kullanılanı adobe illustrator Kendi orijinal animasyonlarınızı yaratmak istiyorsanız, bu harika animasyon yapım programlarından bazılarına göz attığınızdan emin olun!

Animaker ücretli mi?

Animaker, ücretsizdir. alıcılarına Temel, başlangıç, pro ve kurumsal olmak üzere 5 farklı ödeme planı sunmaktadır

Anime Nasıl Yapılır?

Nasıl anime yapılacağını öğrenmekle ilgileniyorsanız, bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce anime, çizgi sanatı ve renk dahil olmak üzere birkaç farklı unsur kullanılarak yapılır. Bir animatörün çizgi sanatını oluşturmak için bir çizim tableti kullanabilir veya her kareyi kağıda elle çizebilir. Animasyonun rengi çeşitli yazılım programları kullanılarak oluşturulabilir veya elle de çizilebilir.

Animasyonun temel unsurları tamamlandıktan sonra, müzik ve ses efektleri gibi diğer önemli şeylerin eklenmesi gerekir. Birçok animatör, animasyonlarına seslendirme de dahil etmeyi sever; bu, oyuncu çağrıları yoluyla veya doğrudan profesyonel seslendirme sanatçılarını işe alarak yapılabilir.

Bir iş yapmak için birçok farklı adım vardır anime yaratmanın dışında, ancak animeyi seviyorsanız ve animasyon tutkunuz varsa, bu sizin için mükemmel bir kariyer yolu olabilir.

Fotoğrafı Animeye Çevirme içeriğimize göz atmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın