Anıtkabir’e Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Anıtkabir Nerede, Anıtkabir Nasıl Gidilir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin ulaşım araçları, ulaşım yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Anıtkabir Nerede

Anıtkabir nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Yücetepe, Akdeniz Cd. No:31, 06570 Çankaya/Ankara olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu ile ulaşım aracı çeşitliliği bulunmaktadır. Sizlere en uygun ulaşım aracını ve ulaşım yolunu tercih ederek vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir Nasıl Gidilir

Anıtkabir nasıl gidilir, Anıtkabir yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere cevabımız birden fazla ulaşım aracını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Dilerseniz otobüsle dilerseniz de diğer ulaşım araçlarıyla hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Anıtkabir’e İl Dışından Otobüs ile Gelmek için:

Aşti otobüs terminali içerisinde bulunan Ankaray-Metro’ya binerek rahatlıkla gelebilirler. Otobüsten indikten sonra, Metro istasyonuna yürüyünüz. Buradan Kızılay Yönüne giden Metro’ya bininiz, daha sonra Anadolu Durağı(Eski adı:Tandoğan Durağı)’ında ininiz. Buradan Anıtkabir’e 2 dk. İçerisinde yürüyerek gidebilirsiniz.

Havayolu ile Gelenler:

Uçak ile Ankara’ya gelip buradan Anıtkabir’e Gitmek istiyorsanız eğer, 3 seçenek bulunuyor. Havaş veya Belediye Otobüsü ile ya da Taksi ile Ya da Araç kiralayarak gelebilirsiniz.
(Belko air) Havaş-Otobüs ile Gelecekseniz eğer, Havaalanından bu otobüslere bindiğinizde sizleri 19 Mayıs stadı B kapısı – Havaş otobüs durakları-Hipodrom olarak bilinen yerde inmelisiniz. Buradan Anıtkabir yaklaşık 10 dakikalık uzaklıktadır. Yürüyerek rahatlıkla gidebilir veya bu noktadan taksi ile gidebilirsiniz.

Karayolu İle Gelenler:

Karayolu ile kendi aracınız ile geldiyseniz eğer, Gerek İstanbul yolundan gerek Samsun yolundan gerekse Eskişehir yolundan gelirseniz gelin. Anıtkabir Ankara’nın En Merkezi yerlerinden bir yerindedir. Ankara şehir merkezine geldiğinizde Navigasyon kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Alta yerleştirdiğimiz Haritadan yararlanarak kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan numaralı herhangi bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru şekilde gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

Anıtkabir Yol Tarifi

Eğer Kızılaydan Anıtkabir’e nasıl gidilir? Merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız diğer içeriğimize göz atabilirsiniz.

267Etlik-Kazım Karabekir-Beşevler
267-2Etlik – Kazım Karabekir – Beşevler(Mustafa Kemal Devlet Hastanesine Gider)
445Solfasol-Bahçelievler-Aşti
484Pursaklar-Teknikokullar-Beşevler-Aşti / Ring
220-7(Öho) Mamak-Batıkent Jandarma-Maltepe
330Ege Mh.-Lojman-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Abb Binası
340Ege Mahallesi-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı-Beşevler-Ddy
341Ege Mahallesi-Kızılay(30632 Nolu Tuzluçayır Durağından Başlar,Tandoğan Son)
380Akdere-Peyamisafa-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Maydanı
383Akdere-Peyamisafa-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı-Beşevler-Ddy
448Beşevler-Bahçelievler
464Subayevleri – Bahçelievler
297-7(Öho) Mutlu Mh.-Batıkent
330-2Abb Binası-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı-Ege Mahallesi-Lojman
340-2Ddy-Beşevler-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı-Ege Mahallesi
222Incirli-Kızılay(Ekspres)
254Atapark-Gar-Kızılay
268Bağlum-Gar-Kızılay
285Esertepe-Kazımkarabekir-Kızılay
288Refik Saydam Caddesi-Ulus-Kızılay(Kızılaydan Başlar)
Anıtkabir En Yakın Otobüs Durakları
10509 – Hedef Sokak10 dk yürüme
11505 – Anıt Park13 dk yürüme
11540 – Anadolu Ajansı18 dk yürüme
11502 – Çocuk Diş Hekimliği18 dk yürüme
11546 – Denizcilik Müsteşarlığı20 dk yürüme
11545 – Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü23 dk yürüme

Anıtkabir Telefon Numarası

Telefon: 0312 231 18 61

Anıtkabir Hakkında Kısa Bilgi

Anıtkabir hakkında kısa bilgi almak istiyorsanız bu paragraf sizlere yardımcı olacaktır. Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarını barındıran bir komplekstir. Anıtkabir’in yapımına 1944 yılında Emir Onat ve Orhan Ada’nın tasarımıyla başlanmış olup 1953 yılında yapımı tamamlanmıştır. Anıtkabir içerisinde birden fazla bölüm bulunmaktadır. Ata mezarının haricinde dikkat çeken diğer bölgeler aslanlı yol ve Barış parkıdır. Anıtkabir’in tüm sorumluluğu ve hizmetlerinin işleyişi Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığına aittir. Her 10 Kasımda bir Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olması nedeniyle hükümet tarafından Atatürk’ü Anma Töreni düzenlenmektedir.

Anıtkabir Ziyaret Saatleri Nedir?

Anıtkabir’e dilediğiniz her an gidebilirsiniz fakat devlet tarafından belirlenen ziyaret saatleri bulunmaktadır. Aşağıda paylaşacağımız ziyaret saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret ederseniz Anıtkabir’in tüm bölümlerini sorunsuz bir şekilde gezebilirsiniz. Her gün binlerce ziyaretçinin geldiği Anıtkabir’e bu ziyaret saatlerinde gitmeniz fazlasıyla önemlidir.

  • 01 Şubat – 14 Mayıs Tarihleri Arasında / Açılış: 09:00 – Kapanış: 16:30
  • 15 Mayıs – 31 Ekim Tarihleri Arasında / Açılış: 09:00 – Kapanış: 17:00
  • 01 Kasım – 31 Ocak Tarihleri Arasında /Açılış: 09:00 – Kapanış: 16:00

Anıtkabir Fotoğrafları

Anıtkabir’e gitmeden internette ücretsiz bir şekilde Anıtkabir’i görebileceğiniz bir çok fotoğraf vardır. Bizlerde sizler için internette Anıtkabir fotoğraflarını araştırdık ve aşağıda paylaşıyoruz. Anıtkabir’in içi, dışı, aslanlı yol ve daha bir çok fotoğrafı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Youtube Anıtkabir Videoları

Youtube’da Anıtkabir’e ait bir çok video bulunmaktadır. Asker selamlaması, nöbet değişimi ve Anıtkabir’in içini ve dışını gösteren tüm videolara Youtube’dan ulaşabilirsiniz. Önemli gördüğümüz Anıtkabir videolarını sizler için aşağıda paylaştık.

 

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın