Disney Plus İzleme Geçmişi Silme 2024

Disney Plus izleme geçmişi silme, Disney Plus son izlenenleri silme gibi sorular bizlere ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde gelmektedir. Eğer Disney Plus’da izlediğiniz bir içeriği silmek istiyorsanız yani Disney Plus izleme geçmişini silme, temizleme işlemini yapmak istiyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Disney Plus diğer içerik izleme platformlarına oldukça daha kolay olan ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Disney Plus ara yüzü sayesinde tüm hesap ayarlarınıza, izleme geçmişlerinize ve diğer tüm her bir seçeneğe sadece birkaç tık ile ulaşabilirsiniz.

Disney Plus kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir alan sunabilmek amacıyla önceki izlediği dizileri, filmleri veya diğer türlü her bir programı geçmişinde saklı tutar. Fakat bu durum zaman zaman probleme neden olur.

Disney Plus hesabınızı bir başkasıyla ortak kullanıyorsanız ortağınız Disney Plus profilinize girebilir ve geçmişte ne izlediğinize bakabilir. Disney Plus izleme listesinde ortağınız sizin geçmişte ne izlediğinizi, ne yaptığınızı detaylı bir şekilde görebilir.

Bu sorunun önüne geçebilmek amacıyla Disney Plus izleme listesi silme veya Disney Plus izleme geçmişi silme yöntemlerine başvuru yapabilirsiniz. Bu doğal hakkınızdır ve bizlerde sizlere bu konu da detaylı bir şekilde yardımcı olacağız. İşte sizlere Disney Plus izleme geçmişini silme yöntemleri!

Disney Plus İzleme Geçmişini Silme

Disney Plus her ne kadar kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olsa da Disney Plus’ta maalesef izleme geçmişini silme veya yönetme gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat endişelenmeyin, bunun için geçici bir çözüm yolu vardır. İzleme geçmişinizi silmek istiyorsanız hesabınızda oluşturabileceğiniz profilleri yönetebilirsiniz. Yani Disney Plus’ın algoritmasını kandırarak izleme geçmişindeki tüm içerikleri kaldırabiliyorsunuz. Peki, bu nasıl oluyor?

disney plus izleme geçmişi silme

Disney Plus İzleme Geçmişini Silme Yolu

Karşınıza çıkan ve izlediğiniz bir içeriği ‘’İzlendi’’ olarak işaretlerseniz Disney Plus algoritmasını kandırmış olursunuz. İşaretlediğiniz içerik Disney Plus izleme geçmişinde gözükmez. Bu yol olmadıysanız sizlere aşağıda farklı yollarda paylaşacağız. O yolları da deneyebilirsiniz.

 • Uygulamayı açın.
 • Profil fotoğrafınıza tıklayın.
 • İZLEME LİSTESİ’ni açın.
 • Ardından, silmek istediğiniz filmleri, şovları ve TV şovlarını seçin.
 • DETAYLAR’ı tıklayın.
 • Onay Simgesine tıklayın.

Bu yöntem mobil cihazlarda geçerlidir.

Web’de izleme geçmişini silmek isterseniz ;

 • Disney Plus web sitesine gidin.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • İZLEME LİSTESİ’ne tıklayın.
 • Ardından, silmek istediğiniz bir dizi diziyi veya filmi seçin.
 • Onay işaretine dokunun (Oynat simgesinin yanında).

Birden Fazla Profil Oluşturmak

Son yöntem olarak birden fazla profil oluşturmayı deneyin. İzleme geçmişini kontrol altında tutmak, silmek veya düzenlemek Disney Plus’da oldukça yorucudur. Fakat bunun daha bir kolay yolu vardır. O da; ‘’Her bir kullanıcı için farklı farklı profiller oluşturmaktır.’’

Disney Plus Profil Nasıl Oluşturulur?

 • Uygulamayı açın.
 • Profilinize gidin.
 • Profilleri Düzenle’yi seçin.
 • Profil Ekle’yi tıklayın.
 • Profil adını girdikten sonra KAYDET’i seçin.

Bu yöntem sayesinde izleme geçmişinizi silmeye uğraşmazsınız. Her profilin kendi izleme geçmişi olur ve aynı zamanda izleme önerileri de farklı olur. Kullanıcı profilleri farklı bir kullanıcı profilinin izleme geçmişinden, izleme profilinden etkilenmez.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Diğer içeriğimiz olan Disney Plus GroupWatch Nasıl Yapılır içeriğimizi okuyabilirsiniz.

1/5 - 2 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Disney Plus İzleme Geçmişi Silme 2024” üzerine bir yorum
Yorum yapın