Disney Plus Lise Dizileri 2023

Disney Plus lise dizileri, Disney Plus okul dizileri, Disney Plus gençlik dizileri, Disney Plus dizileri konusunda yardıma ihtiyacı olan ziyaretçilerimize devasa bir içerik oluşturduk. Disney, son dönemlerde en fazla konuşulan platformların başında yer alıyor.

Özellikle Türkiye’de açılış galası ile adından bahsettirmeyi başarsa da, birbirinden kaliteli yapımları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam edeceğe benziyor. Peki ama Disney Plus’da hangi yapımlar var?

Aslına bakılırsa Türkiye içinde Netflix ve Blutv gibi platformlardan ayrılan en temel özelliği kendi lisanslı yapımları olarak dikkat çeker. Örnek vermek gerekirse Walt Disney efsaneleri, Marvel ve  Pixar yapımlarının yanı sıra Star Wars  yapımları da Disney Plus’da yer almaktadır. Bunlar arasından dilediğiniz bir tanesini hemen izlemek için siz de Disney Plus’a üye olabilirsiniz.

Disney Plus Dizileri 2023

Disney’de her zevke ve her yaşa uygun bir dizi mutlaka bulunmaktadır. Bunlar arasında belgeseller, araştırma dizileri, popüler kültür yapımları, kült yapımlar, lise ve gençlik temalı diziler, suç ve macera dizileri, animeler, çizgi diziler gibi onlarca farklı tür bulunur. Aslına bakılırsa Disney Plus kullanım kolaylığı bakımından ziyaretçiyi yormasa da hangi yapımı izleyeceğinize karar vermekte güçlük çekebilirsiniz.

disney plus lise dizileri

Disney Plus İzlenmesi Gereken Diziler

Aşağıda sizin için detayı bir liste hazırladık. Bu listeye göre birbirinden farklı diziler alternatif olarak yazılmaktadır. Yalnızca dikkat edilmesi gereken öncelikli konu başlığının izlenme oranlarının Disney Plus Türkiye’ye ait olmadığı, global rakamların ortalaması olduğudur. Genellikle Türkiye’de komik film, komedi dizisi anlayışı biraz farklı olduğu için listedeki bazı dizileri beğenmeyebilirsiniz. Biz yine de en çok izlenenden başlayarak bir liste hazırlamak istediğimizin altını çizmiş olalım.

WandaVision

Bu son derece farkı bir Marvel eleştirisidir. Aslında 2010 yılından sonra Marvel evreninde yer alan tüm karakterler bir şekilde karşılaşmakta ve bu şekilde türetilmiş onlarca eser ortaya çıkmaktadır. WandaVision ise tam olarak bunu eleştirir. Buna göre az bilinen iki Marvel karakterinin 60’lı yıllarda bir sit-com dizisinde karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Marvel evrenine, animelere ve süper kahramanlara yabancıysanız bu yapım sizi çok kendine çekmeyebilir. Yalnız özellikle Disney’in bu yapımının Amerika başta olmak üzere süper kahraman sevgisinin yoğun olduğu yerlerde çok beğenildiğini de belirtmek isteriz.

Loki

Loki karakterini ilk olarak Jim Carrey’in oynadığı the Mask filminde görmüştük. Filmi ve Loki karakterini kısaca hatırlamamız gerekirse, Loki İskandinav mitolojisinde şaka – yaramazlık ve espri tanrısıdır ve filmlerde ortaya çıkan tüm şımarıklığın başlıca sebebi olarak görülür. Loki dizisinde ise Thor’un üvey kardeşi yani Loki rolünde Tom  Hiddleston oynuyor. Son dönemlerde karşılaştığınız en iyi oyunculuk örneği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu dizide Loki, zamanda ortaya çıkan boşlukları durdurmak için yolculuk yapan bir karaktere çalışmak zorunda kalıyor. Başlarda merak unsuru uyandırıyor olsa da sonradan bir anda sizi içine alıveriyor. Son derece başarılı bir yapım olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zaten Disney Plus Türkiye’nin afişlerinde de sıklıkla Loki’nin reklamının yapıldığını görüyoruz.

The Mandalorian

Star Wars artık bir film ve dizi serisi olmaktan uzaklaşarak başlı başına bir evrene dönüştü. Onlarca farklı film – dizi ve çizgi romanın ardından şimdi bir de Disney Plus ile sürekli olarak büyüyen dizileri ön plana çıkıyor. The Mandalorian aslına bakılırsa Return of the Jedi – The Force  Awakens arasında geçen olayları işleyen bir bilim kurgu dizisi olarak ortaya çıkmış olsa da temposu bakımından oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çok fazla bağlanmanızı da tavsiye etmiyoruz. Çünkü The Mandalorian bir mini dizi konseptine sahip.

Disney Plus Lise Dizileri

Aslına bakılırsa Disney Plus bünyesinde daha çok gençlik üzerine kurgulanmış yada gençlerin ilgisini çeken diziler bulunuyor. Lise dizileri konseptinden uzun süredir Disney’in ayrıldığını belirtmek gerekiyor. Çünkü gençler artık bu tarz diziler yerine daha çok fantastik sinema ögelerine yönelmeyi tercih ediyor.

Yine de Disney Plus içerisinde gençlerin izlemekten zevk alacağı pek çok yapımın olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Bunlar hakkında kısa kısa bilgiler vererek içeriğimize devam edelim…

StarStruck – Disney Plus Dizisi

Eğlenceli bir yolculuğa hazır mısınız? Başrol oyuncumuz, ünlü olmak mı yoksa, aşkın peşinden gitmek mi daha mantıklı karar vermeye çalışıyor. Hatta bir dönem bu filmin Amerika’da espri konusu olduğu ve bir tabir ortaya çıkardığını da belirtmek gerekiyor. Ne zaman çok zengin biri bizdeki Ege kasabasına yerleşme hayalini yaşarsa onun için StarStruck etkisi altında tabiri kullanılmaya başlanmış.

YouTube video

Frenemies – Disney Plus Lise Dizisi

Türkçe’ye İnek Çanları olarak çevrilen bu yapım kelimenin tam anlamıyla bir lise dizisi olarak ön plana çıkmaktadır. Şımarık kızlar babalarının mandıralarında çalışmaları konusundaki ısrarına dayanamayarak çalışma teklifini kabul ederler. Bu filmde klasik bir aşk macerasına ve eğlenceli bir hikayeye de rastlamak mümkün oluyor.

Teen Beach 2 – Disney Plus Lise Dizileri

Bu gerçekten standart bir senaryo gibi başlayan ve farklı ilerleyen bir yapımdır. Öyle ki, Türkiye’deki Çılgın Dershane tarzında başlayan filmimizde işler bir anda sarpa sarar. Bir sahil hikayesi, kaslı erkekler, güzel kızlar film çekimine katılırlar. Film bittikten sonra film dünyasındaki karakterler bir anda gerçek hayata giriş yaparlar. Perdeler kapanmadan önce ekibin yapması gereken şey biran önce herkesi tekrardan ait olduğu yere geri döndürmek olmalıdır.

YouTube video

Invısıble Sister – Disney Plus İzlenmesi Gereken Diziler

Bu filmi herhangi bir yerde izleseniz bile onun bir Disney yapımı olduğunu anında anlayabilirsiniz. Standart bir senaryo, güzel oyunculuklar ve sürprizlerle dolu ilerleyiş ile taçlandırılmış. Buna göre iki kız kardeş bulunmakta ve kardeşlerden bir tanesi çok popülerken diğer pek fark edilmemektedir. Bir cadılar bayramı kutlaması esnasında kardeşlerden popüler olan bir anda görünmez olarak gerçek anlamda kimsenin farkına varmadığı bir hale bürünür. Şimdi iki kardeş kafa kafaya verip bu durumu tersine çevirmek zorunda kalırlar.

Disney Plus’ta Yayınlanan ve Sevebileceğiniz Diğer Lise Dizileri

 • Jump IN
 • Camp Rock 2: The Final Jam
 • Cadet Jelly
 • The Cheetah Girls
 • The Cheetah Girls: One World
 • Recess: Taking the Fifth Grade
 • The Parent Trap
 • High School Musical 2
 • Alice Through the Looking Glass
 • George of the Jungle
 • Mr. Magoo
 • Tini: The New Life of Violetta
 • Atlantis: Milo’s Return
 • Atlantis: The Lost Empire
 • Flubber
 • The Nightmare Before Christmas
 • D2: The Mighty Ducks
 • Honey, We Shrunk Ourselves
 • Finding Dory

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bir diğer içeriğimiz olan Disney Plus kore dizileri veya Disney Plus anime dizileri adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın