Disney Plus Ödeme Yöntemleri 2024

Disney Plus ödeme yöntemleri ve Disney Plus ödeme seçenekleri konusunda sizlere devasa bir içerik oluşturduk. Disney Plus bomba gibi yayın hayatına giriş yaptı. Belgeselden, film ve dizi seçeneklerine kadar çok geniş alanlarda hizmet veren Disney + ödeme yöntemleri ile de kolaylık sağlıyor.

Her ne kadar Türkiye’de yeni yeni ön plana çıkıyor olsa da tüm dünyada aktif bir şekilde kullanıldığını da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Bu sebeple hemen hemen tüm ödeme yöntemleri ile çalıştığını ve hızlı bir şekilde hizmet sunduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Kısaca özetlemek gerekirse disney plus ödeme yöntemleri ve genel özellikleri hakkında şu bilgilere yer vermek mümkün olur.

Disney Plus Nedir?

Disney + online yayıncılık alt yapısıdır. Netflix gibi Blutv gibi internet üzerinden yayınları, belgeselleri, dizi ve filmleri ve özel yapımları izleme imkanı sunar. İnteraktif bir alt yapıya sahip olduğu için son derece aktif ve kullanılabilir özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu sebeple Disney Plus’tan destek alıp hemen izlemeye başlamak için aylık veya yıllık ödeme seçeneklerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

disney plus ödeme yöntemleri

Disney Plus Özellikleri

Disney + bünyesinde, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve NatGeo’nun pek çok yayını barındırır. Üstelik yayın anlaşmaları gereği bu yayınların neredeyse tamamını başka herhangi bir adreste izleme imkanınızda bulunmaz. Bu sebepledir ki, sadece Türkiye için değil, aynı zamanda tüm dünyada da aktif bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

Hiçbir yerde bulamayacağınız, Disney’in klasikleşmiş pek çok eserini de bulmak mümkün olabilir. Üyelik tipi bulunmaz yani diğer platformlarda olduğu gibi reklamsız yada paket paket satışı yapılmaz. Disney Plus sadece ve sadece doğrudan kullanıma uygun bir şekilde hizmet verir. Bu da kullanmaya başladığınız andan itibaren sorun yaşamaksızın tüm paketleri aktif bir şekilde kullanmaya olanak sağlamaktadır.

Disney+ Ödeme Nasıl Yapılır?

Disney ödemenizi sanal olarak internet üzerinden banka kartlarınız ve kredi kartlarınız ile yapabilirsiniz.

  1. Visa.
  2. Mastercard.
  3. Amex.

Disney Plus Üyelik Ücreti

İki çeşit ödeme yöntemi bulunur. Bunun ilki aylık plandır. Aylık plan dahilinde sadece aylık 34.99 TL ödeme yaparak yayınları izlemeye başlayabilirsiniz. Başlangıç için Türkiye’de kayıt rakamlarına göz attığımız zaman %85’den daha fazla kullanıcının aylık plan ile kaydolduğunu görmek mümkündür. Bunun en temel nedeni ise yayınları henüz tam olarak bilmiyor olmamızdan kaynaklanır. Daha sonraki süreçte aynı Netflix’te olduğu gibi yıllık paketlerinde yoğun bir şekilde  alınmaya başlayacağını görebiliriz.

Bir de Disney Plus’ın yıllık ödeme yöntemi bulunur. Doğal olarak aylık bazda hesaplama yapıldığında yıllık ödeme planının daha ekonomik olduğu sonucu ile karşılaşmak mümkündür. Yıllık ödeme planına sadece 349.90 TL ödeyerek sahip olmanız mümkündür. Yıllık ödeme planı içinde iki aylık ücret bedavaya gelmektedir.

Disney Plus Ödeme Yöntemleri

Online kredi ve banka kartı aracılığıyla ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Disney Plus için ödeme yöntemlerinde kredi ve banka kartları olarak yanında Visa – Mastercard yada Amex alt yapıları aracılığıyla ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Bu ödeme yöntemleri arasından size uygun olan bir tanesini rahatlıkla kullanarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Disney Plus’ın resmi internet sitesinde yani yardım merkezinde Disney Plus ödeme yöntemleri ve seçenekleri konusunda daha fazla detaylı bilgiye yer verilmiştir.

Disney Plus Ödeme Seçenekleri

Şimdilik Türkiye’de sadece online kredi kartı ile hizmet sunmaya devam etmektedir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde havale yada nakit kart ile ödeme yapma gibi seçeneklerin de yer aldığını söylemek mümkündür. Dilerseniz ödeme yaptığınız andan itibaren beğenmemeniz durumunda Disney Plus aboneliğinizi de iptal edebilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunur ki, o da iptal etme işlemi tamamlandıktan sonra, Walt Disney sistemine bilgilerinizin kalıcı olarak eklendiğidir. Peki ama üyeliğinizi nasıl iptal edersiniz.?

Öncelikle bilgisayar yada bir  mobil cihaz üzerinden Disney Plus  üzerinde oturum açın ve hemen ardından profil simgenizi tıklayın. Ardından karşınıza gelen ekranda hesap bölümünü seçerek devam edin. Üyelik ekranı karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen bu ekrandan Disney + üyeliğinizi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise aşağı kısımda üyeliği iptal et seçeneği karşınıza çıkar. Eğer isterseniz üyeliğinizi neden iptal ettirdiğinize dair bir anket doldurabilirsiniz. Sonrasında ise mevcut fatura döngünüz tamamlandıktan sonra üyelik ücretiniz hesabınıza Türkiye için sadece kredi kartına nakit olarak iade edilir.

Şunu unutmayın ki, hesap silinme işlemi tam olarak bitmeden yani döngü tamamlanmadan önce, kesinlikle Disney hesabınız kapatılmaz. Doğal olarak kullanmaya devam etmeniz için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Disney Plus ödeme seçenekleri, Disney Plus ödeme yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmuş oldunuz. Bir diğer içeriğimiz olan Disney Plus Papara Cashback adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın