Disney Plus Türkiye İş Başvurusu 2023

Yıllardır dizi ve film sektöründe hizmet sunan Disney’in Disney Plus Türkiye iş başvurusu ve Disney Plus iş alımları konusunda bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. Disney’de işe girmek isterseniz ve Disney iş başvurusu şartları konusunda yardım almak isterseniz maddeler halinde tüm bilgileri aşağıda sizler için paylaştık.

Disney, The Walt Disney Company adı altında tüm Dünya’da hizmetlerini sunmaktadır. Aynı şekilde The Walt Disney Company adı altında işe alımları gerçekleştirerek bünyesine yeni personeller dahil etmektedir. Disney iş başvurusu veya Disney Plus iş başvurusu konusunda tüm detayları aşağıda paylaştık.

disney plus türkiye iş başvurusu

Disney Hakkında Kısa Bilgi

Disney, The Walt Disney Company adı altında eğlence sektöründe hizmet sunmaktadır. Dünya’nın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Disney, 16 Ekim 1923 tarihinde faaliyetlerine Way ve Roy Disney kardeşler tarafınca başlamıştır.  İlk etapta animasyon stüdyosu olan Disney ilerleyen süreçte büyüdükçe Hollywood gibi büyük stüdyo değerlerine ulaşmıştır. Disney aynı zamanda ABC ve ESPN gibi Dünya’nın en büyük 2 dev kuruluşuna da sahiplik yapmaktadır. Ana merkezi Burbank, Kaliforniya olan Disney’in CEO’su Bob Chapek’tir. Başkanı ise Susan Arnold’dur.

Kurulduğu günden 5 yıl sonrasına kadar Disney büyük bir çıkış yakalayamamıştır. Fakat 1928’de oluşturulan Mickey Mouse birden bire popülerlik kazanarak tüm Dünya üzerinde büyük bir ses getirmiştir. Halen televizyonlarda çizgi filmleri dönen Micky Mouse yani Miki fare sonrası Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Pinokyo, Define Adası ve Davy Crockett gibi büyük serilere imza atmıştır.

Disney’de Kaç Kişi Çalışıyor

Disney, Dünya’nın en büyük şirketlerinden bir tanesi olurken bir yandan da bu kurumun bir şekilde çalışanlara ihtiyacı olarak birden fazla kategoride birden fazla çalışana sahiptir. Yani Disney’in tüm işlerini yürütebilmesi için bugün Disney’de 2023 yılında tam 223,000 kişi çalışmaktadır. Eğer sizlerde bu 223,000 kişi arasında yer almak isterseniz Disney Plus Türkiye iş başvurusu, Disney iş başvurusu yapabilirsiniz.

Disney Türkiye Şubesinde Kaç Kişi Çalışıyor?

Tüm Dünya’da hizmet sunduğu gibi Türkiye’de Disney bir ofis üzerinden hizmetlerini vermektedir. Disney Türkiye ofisinin adresi Kazlıçeşme Mah. Kenndey cad. No:44 Zeytinburnu / İstanbul’dur. Bu adreste konumlanan Disney Türkiye ofisi 350 ile 500 arasında çalışan çalıştırmaktadır.

Disney Türkiye’de Ne Zaman Ofis Açtı

Disney Türkiye ofisi 2007 yılında faaliyete girdi.

Disney Türkiye Açık İş Pozisyonları

Disney Türkiye veya Disney iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda yer alan pozisyonlara başvuru yapabilirler. Disney Plus iş başvurusu ve açık pozisyonlar aşağıdaki gibidir.

  • Satış danışmanı
  • Müşteri ilişkileri
  • Spor hizmetleri
  • Hizmet sektörü
  • Müşteri hizmetleri
  • Diğer pozisyonlar

Disney Türkiye’de çalışan kişiler genelde üniversitenin işletme bölümünden mezun olurlar. Yani işletme mezunu biriyseniz Disney Türkiye’ye iş başvurusu yapabilirsiniz. Aynı zamanda uluslararası ilişkiler, iktisat, dış ticaret, turizm ve otel işletmeciliği gibi mezunlarda Disney iş başvurusunda bulunabilirler.

Disney Plus İş Başvurusu

Disney Plus’ta çalışmaya başlamak isterseniz ve Disney Plus Türkiye iş başvurusunda bulunmak isterseniz Kariyer.net gibi yerlere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Disney Plus’ın kendi internet sitesini takibe alarak Disney Plus işçi alımları konusunda duyurulara ulaşabilirsiniz. Şu anda Kariyer.net üzerinde Disney Plus’ın açık iş ilanları bulunuyor. Bu açık iş ilanlarını sizler için aşağıya bırakıyoruz. Size uygun olan iş pozisyonunu bularak Disney Plus’da çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Disney veya herhangi bir şirkete başvuru yaptığınızda nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizlere ön ayak olabilecek bazı Youtube videolarını araştırdık ve aşağıda paylaştık. Başvuru yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz konusunda aşağıdaki videolar sizlere yardımcı olabilir. Bir çok kategoride, bir çok iş ilanı ve dalı için video sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. İş başvurularınızdaki bir sonraki süreci bu video aracılığıyla yardım alarak yapabilirsiniz… İyi seyirler!

YouTube video

İçeriğimizin sonuna geldik. Bu içeriğimiz ile birlikte sizlere Disney Plus Türkiye iş başvurusu, Disney Plus iş alımları, Disney iş başvurusu gibi konularda yardımcı olmuş olduk. Dilerseniz şimdi Disney Plus APK indir içeriğimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın