Green Card Aileyi Kapsar Mı? (Doğru Bilgi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Green Card aileyi kapsar mı? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Green Card aileyi kapsar mı? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda Green Card aile bireyleri, Green Card aile birleşimi hakkında da farklı bilgiler verdik.

Green Card çekilişinin açılışı ile birlikte büyük bir izdiham başlayarak Türkiye’deki vatandaşlar, Green Card vizesine başvuru yapmakta. Fakat başvuru yaparken akıllarında büyük endişeler, sorularda yer almıyor değil diyebiliriz. Green Card başvurusunda aile bireyleri ne olacak? Diye düşünüyorsanız aşağıda sizlere konu hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirme sağladık.

green card aile birleşimi

Green Card Aileyi Kapsar Mı?

Green Card aileyi kısmı bir şekilde kapsamaktadır. Green Card’a anne, baba ve çocuk başvuru yaptığında eğer başvuru sonucunda anne / baba Green Card’a hak kazanmışsa 21 yaşından daha küçük olan aile üyelerini yanlarında götürebilirler. Eğer ki anne / baba hak kazanmışsa ve aile üyelerinden 21 yaşından daha büyük bir kişiye sahipse o kişiyi Amerika’ya götüremezler. Aynı şekilde 21 yaşından daha küçük olan bir birey Green Card’a hak kazanmışsa anne / babasını Green Card ile Amerika’ya götüremez. Madde halinde sizlere daha açık bir şekilde bu durumu aşağıda anlattık.

  • Anne / baba Green Card kazandı ve 21 yaş altı çocuğa sahipler o halde anne / baba ile çocuk Amerika’ya gidebilir.
  • Anne / baba Green Card kazandı fakat 21 yaş üzeri çocuğa sahipler o halde anne / baba çocuğunu Amerika’ya götüremez.
  • 21 yaş altı çocuk Green Card kazandı fakat anne / babasını Green Card ile Amerika’ya götüremez.

Bu kurallar kapsamı bağlamında yeşil kart için her birey kendi şans faktörünü ortaya çıkartmaktadır. Yani aile bireyleri daha sonrasında gidebilirler fakat bunun için ek prosedürler, dilekçeler gereklidir.

Green Card Aile Bireyleri

Green Card’ın aile bireyleri veya aile birleşimi hakkındaki prosedürlerini sizlere aşağıda paylaştık. Prosedür yerine göre ABD vatandaşı olanı veya yeşil karta sahip olanı etkileyebilir. Green Card hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için konsolosluktan yardım talep edebilirsiniz.

  • Sponsor ABD vatandaşı akrabası, yabancı uyruklu akraba adına ve her uygun akraba için ayrı ayrı Form I-130’u dosyalamalıdır.
  • Yabancı uyruklu akraba Amerika Birleşik Devletleri’nde ise, statünün daimi ikamet olarak ayarlanmasını talep etmek mümkün olabilir (Form I-485); ABD dışındaysa, dava bir göçmen vizesi için konsolosluk işlemleri yoluyla ilerleyecektir.
  • Nitelikli ilişki belgelenmelidir. Biyolojik ilişkiler genellikle doğum kayıtları ve ailevi ilişkinin ilgili kanıtı yoluyla kanıtlanır.
  • Eşler, yasal bir evliliğin varlığını ve ayrıca evliliğin iyi niyetli olduğunu kanıtlamalıdır (öncelikle göçmenlik yardımı elde etme amacıyla yapılmamıştır).
  • İki yıldan az evli ise, yabancı uyruklu eş, iki yıllık bir süre için geçerli olan şartlı daimi ikamet hakkına sahip olacaktır. Koşulların ortadan kaldırılması, daha sonra tekrar gerçek evliliği belgeleyen bir dosyalamayı gerektirir.
  • Bir akraba için başvuruda bulunmak, genellikle, akrabanın kamu davası haline gelmeyeceğini belirten bir destek beyanı gerektirir.
  • Hemen hemen tüm evlilik davaları ve bazı ebeveyn/çocuk davaları, ABD’de dosyalanmışsa bir görüşme gerektirecektir.

Green Card Fotoğrafı Çeken Yerler adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın