Instagram Dump Ne Demek? November, January, Photo Dump

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram dump ne demek? konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte January dump Instagram ne demek? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda dump ne demek, Instagram dump nedir? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Günümüzün en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Instagram threads milyonlarca kullanıcıyla ilk sıralarda yer alan sosyal medya uygulamasıdır. Bir tür fotoğraf, video veya reels paylaşım platformu olan Instagram’da Instagram kültürüne uygun bir şekilde hareket ederek popülariteye ulaşabilirsiniz. Takipçilerinizle olan etkileşimi arttırabilmek için bazı Instagram terimlerini öğrenmenin tam zamanı. Instagram dump ne demek? Veya January Dump Instagram ne demek? Diyorsanız bu içeriğimiz sizlere doğru cevabı veriyor.

Instagram Dump Ne Demek?

Instagram dump nasıl yapılır?

Instagram’da hikayelere görülmenin ötesinde etkileşim kazandıran “Sen de ekle” aynı zamanda Instagram’daki hikaye paylaşımınızı da artırmış oluyor. Bu yeni çıkartmaya, Hikayelerdeki Çıkartmalar kısmından erişebiliyorsunuz. Ayrıca başka bir hikayede yer alan “Sen de ekle” çıkartmasına basarak, özelliği kullanmanız da mümkün.

Instagram Dump Ne Demek?

Her uygulamanın ve uygulama kullanıcılarının uygulama içerisinde kullanmış olduğu sosyal medya terimleri bulunmaktadır. Bu terimler sadece bir uygulamaya özel oluyorken Instagram’daysa birbirinden farklı bir çok sosyal medya terimi bulunuyor. Bu terimlerden bir tanesi de Instagram dump olarak bilinmektedir.

Instagram’da fotoğrafların altında ve hikayelerin üzerinde çok sık bir şekilde görülen Instagram dump, fotoğraf çöplüğü demektir. Bir ay içerisinde veya bir yıl içerisinde çekilen tüm fotoğrafların en özellerini seçerek Instagram dump akımına sizde katılabilirsiniz.

January Dump Instagram Ne Demek?

Instagram dump veya kullanılan January Dump Instagram akımı aslında ‘’her şey yolunda’’ anlamını içeriyor. Bu akım şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde 700.000’den fazla kişi tarafından benimsenmiş durumda ve sürekli olarak dump kategorisi güncellenmektedir.

Instagram’da fotoğraf paylaşacağınız zaman aklınıza şunlar geliyorsa; ‘’Fotoğraf nasıl?, Estetik duruyor mu?, İyi mi?’’ bunların her birisinin üzerine Instagram dump çizgi çekiyor. Çünkü Instagram dump tam da bunun için fotoğraf çöplüğünüzü ortaya çıkartmanız adına kullanılıyor. Çektiğiniz fotoğrafları kareler halinde isterseniz hikayenizde paylaşın isterseniz de Instagram profilinizde paylaşın.

November Dump Ne Demek?

Instagram’da karşınıza november dump etiketiyle paylaşım yapan Instagram kullanıcıları görüyorsanız o kişiler Kasım ayı boyunca çekmiş oldukları tüm fotoğrafların fotoğraf çöplüğündeki özel fotoğraflarını paylaşıyorlar. Yani Kasım ayında birden fazla fotoğraf çekmişler ve bu fotoğraflar arasında en ilginç, güzel ve tatlı olanını Instagram profillerinde #novemberdump etiketiyle paylaşmış oluyorlar.

Photo Dump Ne Demek?

Photo dump yine Instagram’da popüler olan bir akımdır. Eğer herhangi bir ay, yıl veya farklı bir olayı temsil etmeyen fotoğraflarınız varsa bu fotoğrafları #photodump etiketiyle Instagram profilinizde paylaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir ayda çekilmiş toplu fotoğraf çöplüğünü paylaşmak istiyorsanız #januarydump etiketini kullanabilirsiniz. Benzeri örneklerle sizde Instagram profilinizi süslendirerek takipçilerinizin profilinize girdiğinde çok daha eğlenceli fotoğraflarla karşılaşmasını sağlamalısınız.

Photo dump veya Instagram dump olarak karşımıza çıkan bu akımda fotoğraflarınızın ne halde olduğu, ne içerdiğinin hiçbir önemi yok. İsterseniz dump olarak kendinizi paylaşabilirsiniz isterseniz de çektiğiniz yerlerin estetik görüntülerini paylaşabilirsiniz. Çılgın bir hayata sahipseniz Instagram dump akımında paylaşabileceğiniz bir sürü fotoğraf olduğuna inanıyoruz.

Instagram İngilizce Dil Değiştirme içeriğimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın