İnternet Neden Yavaş? Ne Zaman Düzelir? (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde internet neden yavaş? Ne zaman düzelir? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize internet neden yavaş? Ne zaman düzelir? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda internet ne zaman düzelir, internet sorunu ne zaman düzelecek, neden internet yok? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

13 Kasım 2022 tarihi itibariyle Türkiye genelinde yaşanan internet sorunu için internet kullanıcıları internette araştırmalar yapıyorlar. Çoğu kişinin genel sorunu olan ve internete girememesi nedeniyle internette araştırılan internete girmiyor, internet neden yavaş? İnternet ne zaman düzelir? Sorularına bu içeriğimizde cevap verdik. İnternet hızı neden düştü? Diyenlere bu içeriğimiz yardımcı olacaktır.

İnternet Neden Yavaş? Ne Zaman Düzelir?

İnternet Neden Yavaş?

İnternet, 13.11.2022 tarihinde İstanbul / Taksim’de gerçekleştirilen patlama nedeniyle şu anda yavaşlatılmış durumda. Yaşanan olay neticesinde bilgi kirliliği önlemek, istenmedik yalan haberlerin önüne geçmek ve halkı galeyana getirenleri önleyebilmek amacıyla BTK tarafından internet bant genişliklerinde daralmaya gidildi.

İnternet sorunu ve internetinizin yavaş olmasının nedeni sizlerle alakalı, akıllı telefonunuz veya operatörünüzle alakalı olarak bir sorun değildir. Sorunun kaynağı yaşanan üzücü patlama neticesinde olabilecek tüm yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek için BTK’nın uygulamış olduğu karardır.

İnternet Ne Zaman Düzelir?

İnternetin şu anda ne zaman düzeleceğiyle alakalı olarak resmi bir bilgi bulunmuyor. Yayın yasağının kalkmasının ardından internet hızında yükseliş, eskiye geri dönme yaşanacaktır. Şu anda mevcut yayın yasağı ve erişim kısıtlaması nedeniyle Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’a erişmekte sorun yaşıyor olabilirsiniz. Lakin herhangi bir endişeye kapılmadan yayın yasağı kaldırılarak internet erişiminin geri verilmesini beklemelisiniz.

İnternet ne zaman düzelecek? Sorunuza net bir cevap verebilmek, vermek doğru olmayacaktır.

DİKKAT: Son dakika haberlerinden ve yeni nesil içeriklerden anında haberdar olmak Telegram kanalımıza katılmanızı önemle rica ederiz. Kanala katılmak için paylaştığımız linki kullanabilirsiniz: https://t.me/nasilgidilir

Sosyal Medya Ne Zaman Açılır?

Sosyal medyaya getirilen erişim sınırlaması nedeniyle şu anda Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’a erişimde sorun mevcut. Sınırlama getirilen sosyal medya uygulamalarına ne zaman sınırlamanın geri kaldırılacağı konusunda net bir resmi cevap yok. İlerleyen saatlerde sınırlamanın kaldırılması beklenmekte.

İnternet Hızı Neden Düştü?

Türkiye’de yaşanan İstanbul / Taksim patlaması sonrasında internet hızında düşme yaşandı. Mevcut patlama nedeniyle bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek ve olası yanlış bilgilendirmeleri yok edebilmek amacıyla BTK tarafından tüm internet servis sağlayıcılarının internet hızlarında sorun yaşanabilir. Endişe edilebilecek bir durum yoktur ve herhangi bir kişiyle iletişime geçiyor olmanız veya ekstra bir ayar yapmanız internet hızınızı yükseltmeyecektir.

Twitter Çöktü Mü?

Twitter yaşanan üzücü olay nedeniyle 13.11.2022 tarihinde engellenmiştir. Twitter ile birlikte Instagram, Youtube gibi sosyal medya uygulamalarına da BTK tarafından engelleme getirilerek kısa süreliğine uygulamaların erişimine son verilmiştir. Erişimin geri ne zaman verileceği, ne zaman internetin düzeleceği hakkında resmi bir açıklama yoktur. Sorunun kaynağı telefonunuz veya operatörünüz kaynaklı değildir.

NOT: Olayla alakalı olarak resmi kaynaklardan gelmeyen ve doğruluğu tartışılır olan hiç bir bilgiye inanmayınız. Sadece resmi kaynakların sunacağı bilgiler doğru olacaktır. Arkadaşlarınızdan aldığınız, WhatsApp veya Twitter’da gördüğünüz her bir bilgi doğru değildir.

Genel kategorimize ve Twitter Neden Açılmıyor? 13.11.2022İstiklal Caddesi Canlı Mobese başlığımıza da bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın