Twitter Neden Açılmıyor? 13.11.2024 (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Twitter neden açılmıyor? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Twitter neden açılmıyor? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Twitter’a giremiyorum, Twitter yasaklandı mı, Twitter çöktü mü?, Twitter’a neden girilmiyor, Twitter VPN ile girilir mi? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Türkiye ve Dünya çapında oldukça popüler olan Twitter uygulaması, Türkiye için erişim sorunu yaşıyor. Türkiye’den Twitter girişleri kısa süreli olarak gecikmeli olarak veriliyor olsa da insanlar Twitter’ın neden açılmadığını internette araştırarak öğrenmek istiyorlar. Twitter neden açılmıyor? Sorusunu merak edenlere bu içeriğimiz doğru cevabı verdi.

Twitter Neden Açılmıyor?

Twitter Neden Açılmıyor?

Türkiye gündeminde şu anda İstiklal Caddesi’nde yaşanan yürekleri burkan can yakıcı olayın yaşanması nedeniyle Twitter’a girişler yavaşlatılmış durumda. Bazı kullanıcılar Twitter’a hiçbir şekilde giremediklerini, Twitter’ın çöktüğünü söylemekteler lakin Twitter herhangi bir şekilde çökmedi. Aksine Twitter’a şu anda Türkiye tarafından erişim engeli mevcut.

Twitter Çöktü Mü?

Twitter global çapta açılıyor yani tüm Dünya üzerinde Twitter’a giriş yapabiliyorsunuz. Fakat Türkiye’de yaşanan can yakıcı, üzücü olay İstiklal caddesinde yaşanan olay sonrasında Twitter ve benzeri olan sosyal medya uygulamalarında kısıtlama getirildi.

İstiklal Caddesi’nde yaşanan kötü olay nedeniyle bilgi kirliliğini önleyebilmek amacıyla şu anda Twitter’a Türkiye’den giriş yapılamıyor. İnternette ve sosyal medya uygulamalarında karşınıza çıkan her bir bilgiyi resmi makamlardan doğrulanmadıkça onaylı bilgi olarak paylaşım yapmayınız. Resmi makamların paylaşmış olduğu bilgiler haricinde diğer kişisel kişilerin bilgileri doğru bilgileri içermiyor olabilir. Bu yüzden Twitter’a engel kararı getirilerek yanlış bilginin önüne geçilmiş oldu.

Instagram Neden Açılmıyor?

Twitter gibi Instagram’a da aynı şekilde erişim engeli getirilerek kısa süreli olarak yayınlanan videoların engellenebilmesini sağlayabilmek, halkı üzmek veya halkı galeyana getirmek isteyen kişilerin engellenebilmesi için erişim engeli sağlanmış oldu. Instagram, Twitter ve benzeri olan uygulamalara kısa süreli olarak erişim sorunu yaşayabilirsiniz fakat kısa süre sonrasında Türkiye tarafından yeniden erişim engeli verilmiş olacaktır.

Twitter Yasaklandı Mı?

Twitter, Türkiye’de yasaklanmadı sadece mevcut yaşanan üzücü olay nedeniyle bilgi kirliliğini önleyebilmek amacıyla erişim engeli getirildi. Kısa süre sonra Twitter’ın yeniden Türkiye’ye açılacağını tahmin etmekteyiz.

Twitter Ne Zaman Açılacak?

Şu an için Twitter’ın ne zaman geri açılacağını hiç kimse bilmemekte. Mevcut olayın resmi açıklamalarla açıklanması sonrası ve yalan bilgilerin ortadan kalkması sonrasında Twitter uygulamasına Türkiye’den yeniden giriş yapılabileceği tahmin ediliyor.

Twitter ve benzeri olan uygulamalardaki yayılan yanlış bilgilerin, asılsız bilgilerin hiç birisine güvenmeyiniz. Güvenilir kaynak olarak resmi makamların açıklama yapmasını bekleyiniz.

Genel kategorimize ve VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi? adlı içeriğimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın