İstanbul’dan Bursa’ya Nasıl Gidilir

Türkiye’nin en güzel ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Bursaya İstanbuldan nasıl gidilir? Merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. İstanbuldan Bursaya nasıl gidilir? Merakınızı gidermek için yazımızı okumaya devam ediniz…

İstanbul’dan Bursa’ya gidiş yolu çok karmaşık veya bilinmeyecek şekilde değildir. Çok kolay bir şekilde İstanbul’dan Bursaya yol tarifini alarak Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok ilin geçiş noktasında olduğu için ulaşım yönünden oldukça fazla seçeneğe sahiptir.

İstanbul Bursa Otobüs İle Kaç Saat

İstanbul’dan Bursa’ya veya Bursa’dan İstanbul’a otobüsle kaç saat sürer diye merak ediyorsanız İstanbul Bursa arası otobüs 2 saat 51 dakikadır. Tabi bu durum otobüs firmalarına göre değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak 2 saat 51 dakika süren yolculuk bazı firmalarda 3 saat ile 3.5 saat arasında olabiliyor. Otobüsün kaç kez mola yaptığı, molalarda kaç kez durduğu gibi unsurlar otobüs varış saatine fazlasıyla etki ediyor diyebiliriz.

İstanbul Bursa Otobüs Fiyatları

İstanbul Bursa otobüs fiyatları ziyaretçilerimiz tarafından çok fazla merak edilmektedir. Eğer İstanbul Bursa otobüs fiyatları ne diye merak ediyorsanız aşağıda paylaştığımız bilgilere bakabilirsiniz.

İstanbul Bursa otobüs fiyatları en ucuz 89 TL, en pahalı bilet fiyatıysa 120 TL’dir. İstanbul’dan Bursa’ya giden otobüsler Özkaymak, Pamukkale, Kamilkoç, Metro, İstanbul Konfor, İstanbul Express, Kale Seyahat gibi firmalardır.

Esenler Otogarı Telefon Numarası

 • Telefon(Otogarın Numarasıdır): (0212) 658 05 05
 • Kamil Koç: 444 0 562
 • Metro Turizm: 0554 168 04 33
 • Pamukkale Turizm: (0212) 658 22 22
 • Özkaymak: (0212) 658 04 75

İstanbuldan Bursaya Nasıl Gidilir

Otobüsle, taksi ile ya da kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi Feribotlar ile de Bursa’ya varabilirsiniz. İstanbuldan Bursaya gitmenin en kolay yolu olarak sizlere önerimiz otobüslerdir. Otobüsler sayesinde çok kolay bir şekilde Bursaya varabilirsiniz. Otobüsle Bursaya gitmek isterseniz Esenler otogarından Bursa’ya kalkan otobüslere binebilirsiniz.

Otobüs haricinde kullanabileceğiniz ve daha hızlı bir şekilde İstanbuldan Bursaya gidebileceğiniz farklı alternatif yol ise İDOdur. İstanbul İDO seferleri ile Bursa, Mudanya’ya yaklaşık olarak 1.5 saatte varabilirsiniz. Mudanya’dan Bursaya gitmek için şehir otobüslerini kullanabilirsiniz.

İstanbul Bursa İDO Sefer Saatleri

 • Kadıköy – Bursa : 09:35
 • Kadıköy – Bursa : 11:50
 • Kadıköy – Bursa : 14:50
 • Kadıköy – Bursa : 17:35
 • Kadıköy – Bursa : 19:50
 • Bursa – Kadıköy : 07:30
 • Bursa – Kadıköy : 08:30
 • Bursa – Kadıköy : 12:00
 • Bursa – Kadıköy : 15:30
 • Bursa – Kadıköy : 19:30

Feribotlar sadece Kadıköy’den kalkmamaktadır. Aynı zamanda Yenikapı, Kabataş gibi farklı ilçelerden de İstanbul’dan Bursaya giden feribotlar bulunmaktadır. Tabi hepsinin sefer saatleri farklıdır. Fakat en çok tercih edilen sefer Kadıköy Bursa feribot seferleridir. İstanbul Bursa İDO bileti satın almak için İDO’nun internet sitesini(Tıklayın) kullanabilirsiniz.

Bursa İdo Bilet Fiyatları

Marmara bölgesine çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Bursa İDO veya İstanbul İDO seferleri için bilet fiyatlarını araştırdık. Sizler için aşağıda liste halinde Bursa İdo bilet fiyatlarını paylaştık. Bilet ödemesini kredi kartı veya banka kartıyla yapabilirsiniz.

 • İstanbul Bursa İdo seferlerinde en ucuz bilet 90 TL, en pahalı biletse 170 TL’dir.

İstanbul Bursa Arası Kaç KM

İstanbul Bursa arası kaç km diye soracak olursanız sizlere cevabımız 154 KM olacaktır. Fakat bu kilometre Osmangazi Köprüsü üzerinden giderseniz bu şekilde oluyor. Eğer köprüsüz İstanbul Bursa arası kaç km derseniz kilometre 240 olacaktır.

Eğer kendi özel aracınızla Bursaya gitmek isterseniz yol daha kısa sürecektir. Aşağıda sizler için özel araçla Bursaya nasıl gidilir yol tarifini paylaştık. Haritaya tıklayarak yol tarifine ulaşabilirsiniz.

İstanbul'dan Bursa'ya Nasıl Gidilir
İstanbul’dan Bursa’ya Nasıl Gidilir

Bir içeriğimizin sonuna daha geldik. Bu içeriğimiz sizlere İstanbul’dan Bursa’ya nasıl gidilir, Bursaya nasıl gidilir, Bursa yol tarifi gibi başlıklar altında bilgi sahibi yapmış oldu. İsterseniz bir sonraki içeriğimiz olan Kadıköy’e nasıl gidilir? İçeriğimizi okuyabilirsiniz.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın