Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar 2024 (Kapatma/Açma)

Kullanıcıların internette Yaptığı en çok aranan 2024 Diğer Aramalar konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Gürcistan Araba Fiyatları konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Google Arama Önerilerini açma , Google Arama önerileri kapatma başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Yani googlenin sizlerin birşey araştırırken önünüze öneri olarak sunmuş olduğu bir seçenektir.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar
Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir?

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar, internet kullanıcılarının arama motorları aracılığıyla belirli konular hakkında araştırma yapmak için kullandığı arama terimleridir. Bu aramalar, genellikle kullanıcının ilgili konuda daha fazla bilgi sahibi olmak, bir sorunun cevabını bulmak veya bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için yapılmaktadır.

Kullanıcıların yaptığı aramaların birçoğu, sağlık, moda, seyahat, teknoloji, gıda, finans ve eğitim gibi konularda yapılmaktadır. Örneğin, bir kişi sağlık hakkında araştırma yapmak istediğinde, “sağlıklı beslenme”, “kalp hastalığı belirtileri” veya “zayıflama yöntemleri” gibi arama terimleri kullanabilir. Benzer şekilde, bir kişi seyahat planları yaparken “en ucuz uçak bileti”, “en iyi tatil destinasyonları” veya “en iyi oteller” gibi arama terimleri kullanabilir. Instagram Gizli Hesap Görme

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramaları Kapatma

Kullanıcıların yaptığı diğer aramaları yani trend aramaları kapaltmanın birçok yolu mevcuttur fakat en basit yöntemi sizler için Derledik.

 • ilk Olarak tarayıcınızdan www.google.com.tr adresine gidin.
 • en sağ alt kısımdan Arama Ayarları‘na Tıklayın
 • Buradan Populer Aramaları Göster/Gösterme Şeklinde Seçebilirsiniz.

Görsel Anlatım

Google Arama Önerilerini açma Kapatma

Google Arama Önerileri, kullanıcıların arama motorunu kullanırken hızlı ve doğru sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Arama önerileri, kullanıcıların arama terimlerini tamamlamasına yardımcı olur ve hızlı bir şekilde ilgili sonuçlara erişmelerini sağlar.

Google Arama Önerileri, varsayılan olarak açık durumdadır, ancak bazı durumlarda kullanıcılar tarafından kapatılabilir. Arama önerilerinin kapatılması, kullanıcıların arama terimlerini tamamlamadan önce tüm terimi kendileri yazmalarını gerektirecektir.

Google Arama Önerileri’ni açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Google Ana Sayfasına gidin: Tarayıcınızda Google Ana Sayfasına gidin.
 • Arama kutusuna tıklayın: Google Ana Sayfasında bulunan arama kutusuna tıklayın.
 • Ayarlar simgesine tıklayın: Arama kutusunun yanındaki üç noktalı ayarlar simgesine tıklayın.
 • Arama ayarlarına gidin: Açılan menüde “Arama ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • Arama önerilerini etkinleştirin: Açılan sayfada “Arama önerilerini göster” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 • Değişiklikleri kaydedin: Sayfanın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri kaydet” düğmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek Google Arama Önerileri’ni açabilirsiniz. Bu özellik sayesinde arama yapmak daha hızlı ve verimli hale gelir.

Trend Aramalar Nasıl Açılır

Trend Aramalar Yani yazıyı yazdığınızda kelimenizi tamamlayacak diğer kullanıcıların aramış olduğu terimlerdir sizlerde kolay bir şekilde trend aramaları açabilirsiniz varsayılan olarak açık durumdadır.

 • ilk Olarak Google Chrome de arama motoru sayfasına gidiniz.
 • Ayarlar’dan Trend Aramalar’ı Aktif Edin.

Google’da yapılan farklı arama yöntemleri nelerdir?

1. Sosyal medyada arama: Sosyal medyada arama yapmak için kelimenin önüne @ karakterini ekleyin
2. Fiyat arama: Sayının önüne $ karakterini ekleyin.
3. Hashtag’lerde aramalar: Kelimenin önüne # karakterini ekleyin
4. Aramaları birleştirme: Arama sorgularının arasına “OR” operatörünü ekleyin. 

Trend olan aramaları kapatma

Trend Olan aramaları google arama motoru sayfasında ayarlar kısmından trend aramalar’i pasif yapın.

4.6/5 - 10 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın