Muhtaç Aylığı Ne Zaman Yatıyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde muhtaç aylığı ne zaman yatıyor? Konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize muhtaç aylığı ne zaman yatıyor? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda muhtaç aylığı ne kadar?, muhtaç aylığı nasıl alınır, muhtaç aylığı başvuru linki ve daha bir çok alt başlıkta değerli bilgiler sunacağız.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sunulan muhtaç aylığı aylık hakkından yararlanamayan, herhangi bir gelire sahip olmayan ve nafaka bağlanmayan, malı olmayan, çalışma gücünü %40 oranda kaybetmiş kişilere verilmektedir. Yetim çocuklarda muhtaç aylığına tabi olabilmekte. Peki tam anlamıyla muhtaç aylığı ne zaman yatıyor? İşte sizlere doğru cevabı…

Muhtaç Aylığı Ne Zaman yatar

Muhtaç Aylığını Kimler Alabilir?

Muhtaç aylığını, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce belirlenmiş olan şartlar ve özel nitelikler dolayısıyla başvuru yaparak alabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvuru yaparken yanınızda aşağıdaki belgeleri bulundurmayı unutmayınız.

  • Dilekçe
  • Nüfus kayıt örneği
  • Sağlık kurulu raporu
  • Tapu, vergi, özel idare müdürlükleri ile belediye başkanlıklarından alınacak belgeler
  • SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından maaş alınmadığını tevsik eden belgeler
  • Mal bildirim beyanı
  • Muhtaçlık belgesi

Bu listede istenen belgeler ile başvuru yapmanız halinde muhtaç aylığı alabilirsiniz. Tabi yapılacak olan değerlendirmeler ve araştırmalar sonrasında aylığınız size bağlanacaktır.

Muhtaç aylığını bir gelir veya aylık hakkında yararlanamayan, herhangi bir gelire sahip olmayan, nafaka bağlanmayan, herhangi bir evi veya gayrimenkulü bulunmayan, çalışma gücünün %40’ını kaybetmiş, annesi babası bulunmayan yetim çocuklar alabilir.

Muhtaç Aylığı Ne Zaman Yatıyor?

Muhtaç aylığı için belirlenmiş olan herhangi bir gün bulunmuyor. Genel olarak muhtaç aylıkları her ayın 10’u ila 15’si arasında yatmaktadır. Fakat maaşın banka hesabınıza yatış konusu bulunduğunuz ile göre değişiklik gösterebilir. Edirne’de farklı bir günde yatıyorken İstanbul’da farklı bir günde yatabilir.

Muhtaç Aylığı Ne Kadar Oldu?

2022 yılı itibariyle muhtaç aylığı 2.088,61 TL olarak ödenmektedir. Muhtaç aylığı alan birisi vefat ederse veya muhtaç aylığı alan birisi 25 yaşını tamamlamışsa, üzerine kayıtlı lüks bir araca sahip olursa daha doğrusu verilen muhtaç aylığının 170 katını geçmesi durumunda aylık kesilir.

Yaşlılık Maaşı Hafta Sonu Yatar Mı? içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın