Şalvar Kuralı Geometri (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde şalvar kuralı geometri konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte güncel şalvar kuralı geometri konusunda detaylı bilgi aktarmış olacağız. Bununla birlikte geometri roket kuralı, geometri açılar formülleri hakkında da farklı bilgiler paylaşmış olacağız.

Roket kuralı

Geometride çok fazla popüler olan ve öğrenciler tarafından çok sık bir şekilde sorulan şalvar kuralı, paralel kollar arasındaki açılar adlı ders konusunda yer almaktadır. Şalvar kuralı veya diğer kurallar sayesinde geometri sorularını çok daha iyi bir şekilde çözebilir, sınavlarda kendinize zaman kazandırabilirsiniz.

Şalvar Kuralı Geometri

Şalvar kuralı olarak bilinen bu kuralın gerçek adı aslında roket kuralıdır. Şalvar kuralında iç açılar, dış açıya eşittir. Yani sonuç olarak ‘’A + B + C = X’dir.’’

Geometri Açılar Formülleri

Ayak Kuralı

Ayak kuralını daha iyi bir şekilde anlayabilmeniz için şekil paylaştık. Şekilde ‘’A + B = X’dir.’’

M Kuralı

M kuralında içeriye doğru bakan açıların dış açıya eşit olması gerekmektedir. Bu da ‘’X = A + B’yi’’ ortaya çıkartıyor.

Z Kuralı

Z kuralında tüm açılar birbirilerine eşittir.

U kuralı hakkında paylaştığımız bilgiye göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın