Sosyal Medya Yasası Hangi Uygulamaları Kapsıyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde sosyal medya yasası hangi uygulamaları kapsıyor? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize sosyal medya yasası hangi uygulamaları kapsıyor? Doğru bir şekilde cevap verdik. Bununla birlikte içeriğimizin içerisinde sosyal medya yasası nedir, sosyal medya yasası ne işe yarar, sosyal medya yasası kabul edildi mi, sosyal medya yasası maddeleri hakkında farklı bilgiler verdik.

Son günlerin popüler konusu olan ve dilden dile dolaşan sosyal medya yasası hakkında internette birden fazla farklı bilgi yer alıyor. Kimisi yasa hakkında iddialarını, kimisi yasanın dezavantajlarını kimisi de sosyal medya yasası avantajları konusunda fikir belirtiyor. Peki, gündemi epey bir meşgul eden sosyal medya yasası hangi uygulamaları kapsıyor? Merak edenler için işte doğru cevap aşağıda!

Sosyal Medya Yasası Hangi Uygulamaları Kapsıyor?

Sosyal Medya Yasası Nedir?

Sosyal medya yasası internet ortamında daha güvenilir, daha tarafsız ve objektif bir şekilde gezinebilmek adına oluşturulmuş olan yasadan ibarettir. İnterneti daha güvenilir, daha kullanılabilir ve yalan haberin önüne geçebilmek adına oluşturulan sosyal medya yasası çocuklar için bir çok avantajı beraberinde getiriyor. Siber suçlarla mücadele konusunda epey bir avantaja sahip olan ve siber suçlarla mücadeleye direkt olarak yardımcı olacak olan yasa 40 maddeden oluşuyor fakat kabul edilen kanun teklifi şu anda 18 adettir.

Sosyal medya yasası ile birlikte ahlaki değere uymayan, aykırı görüşe sahip olan ve zararlı olabilecek türden tüm içeriklere anında müdahale edilebilecek. Çocukların görmemesi gereken tüm görüntülere, seslere veya yazılara karşın büyük avantajlara sahip olan yasa aynı zamanda ailelerin ve gençlerin yasa dışı içerikler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmasını, güvenli internetin kullanılır olmasını yaygınlaştırmış olacaktır.

Sosyal Medya Yasası Kabul Edildi Mi?

Evet, sosyal medya yasası TBMM Genel Kurulunda yapılan görüşmeler sonrasında resmi bir şekilde kabul edilmiş ve halka açık bir şekilde tüm yasalar Resmi Gazete üzerinden paylaşılmıştır.

Sosyal Medya Yasası Hangi Uygulamaları Kapsıyor?

Sosyal medya yasası haber siteleri dahil olmak üzere şu an mevcuttaki tüm popüler sosyal medya uygulamalarını kapsamaktadır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • TikTok
  • Snapchat

Bu ve buna benzeri olan tüm uygulamalarda yapılacak olan yasa dışı işlemlerin her birisi için sosyal medya yasası aktif olacaktır. Bu aktiflikle birlikte künyesiz haber sitelerinin de önüne geçilmiş olacak. Yani artık haber siteleri resmi bir şekilde künyeye sahip olacak şekilde haberlerini paylaşacaktır. BTK bu konuda denetlemeler yaparak haber sitelerinin güncelliğini, künye ve iletişim bilgilerini tarafsız bir şekilde doğrulamaktan yana olacaktır.

Sosyal Medya Yasası Maddeleri PDF 2022 adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın