Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir? (Doğru Bilgi)

Telefona gelen reklamlar nasıl engellenir? Konusunda sık soru almaktaydık. Telefonunuza gelen mesajları engellemenin yollarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazıda, en önemli şeylere odaklanabilmeniz için dikkat dağıtıcı unsurları uzak tutmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağım.

Öncelikle, Google Mesajlar veya Gmail kullanıyorsanız, ayarlarınıza girip numarayı veya kişiyi engellenenler listenize ekleyerek belirli numaraları veya kişileri kolayca engelleyebilirsiniz. İşte sizlere telefona gelen mesajları engelleme yöntemi!

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir?

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir?

Gelen mesajları engellemenin bir başka harika yolu da Calls Blacklist gibi bir uygulama kullanmaktır. Bu kullanışlı araç, belirli numaralardan gelen aramaları ve metinleri engellemenize ve tüm alan kodları veya bölgeler için kara listeler ve beyaz listeler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, gerektiğinde yalnızca güvendiğiniz kişilerin telefonunuz aracılığıyla sizinle iletişime geçebilmesi için bir şifre belirleme seçeneği de sunar.

İster işle ilgili bildirimleri yönetmeye çalışıyor ister özel hayatınızda biraz huzur ve sessizlik istiyor olun, istenmeyen aramaları ve mesajları uzak tutmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı çözüm var. Bu yöntemlerden birini bugün deneyin ve gerçekten önemli olan şeylerle dikkatiniz dağılmadan daha fazla zaman geçirmenin tadını çıkarın!

Telefona Gelen Mesajları Engelleme

Telefonunuza gelen mesajları engellemek istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır. En kesin sonuç format olmakla birlikte:

Bir seçenek de Engelleme Modu veya Çağrı Reddetme gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Bu uygulamalar, belirli kişilerden arama, mesaj veya bildirim almak istemediğiniz belirli zamanları ve günleri ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin, gün içinde bir toplantınız varsa ancak yine de mesai saatlerinden sonra aile üyelerinizden gelen aramaları kabul etmek istiyorsanız, bu uygulamalar bunu başarmanıza yardımcı olabilir.

Bir başka seçenek de telefonunuzun arama ve mesajları engellemek için yerleşik ayarlarını kullanmaktır. Android veya iOS işletim sistemli çoğu telefonda, istenmeyen aramaları ve kısa mesajları doğrudan telefonunuz üzerinden engellemek oldukça kolaydır

Telefonuma Reklam Gelip Duruyor Ne Yapmalıyım?

Telefonunuzun ekranına sürekli olarak reklam geliyorsa bunu engellemek için yapmanız gerekenler: mobil internet tarayıcı uygulamasını açın. Uygulamanın ayarlar menüsüne gidin. Ayaların altında bulunan *Gelişmiş* sekmesine dokunun. Gelişmiş sekmesindeki “Pop-Up Engelle” seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

Telefona Gelen Virüs Mesajları

Eğer bir Android telefon kullanıyorsanız, virüs ve spam mesajlarını engellemenin birkaç farklı yolu vardır. Seçeneklerden biri, gelen mesajları potansiyel tehditlere karşı tarayacak ve otomatik olarak engelleyecek bir antivirüs uygulaması yüklemektir. Diğer bir seçenek ise istenmeyen mesajları ayıklamak için telefonunuzun ayarlarında yerleşik mesajlaşma filtrelerini kullanmaktır. Her ikisinin de nasıl yapılacağına dair adım adım talimatlar için okumaya devam edin!

Android telefonunuzda virüs ve spam mesajlarını engellemenin kolay bir yolu, potansiyel olarak tehlikeli mesajları geldikleri anda tespit edebilen bir antivirüs uygulaması yüklemektir. Avast Mobile Security veya AVG Antivirus Free gibi, gelen mesajlarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayan ve gerekirse otomatik olarak engelleyebilen birçok harika seçenek mevcuttur.

Fotoğrafı Animeye Çevirme içeriğimize göz atın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın