TikTok Canlı Yayın Açma Şartları (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde TikTok Canlı Yayın Açma Şartları konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize TikTokta Canlı Yayın Açma Şartları konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda TikTokta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Ve TikTok Canlı Yayın Açma Yaşı başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

TikTok son dönemlerde çok sık kullanılmakta olan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak biliniyor. Çeşitli video çekme akımlarıyla birçok kullanıcı tarafından tercih edilen TikTok, şüphesiz son zamanlardaki en başarılı ve adını duyurmuş sosyal medya platformları arasında yer alıyor. TikTok kullanıcıları tarafından paylaşılan eğlendirici, düşündürücü ve öğretici kısa videolar, diğer sosyal platformlarda da sıklıkla izlenir. Bu sebeple birçok TikTok kullanıcısı, geniş kitlelere hitap ederek gelir elde etmek amacıyla bu platformda yer alıyor. Özellikle kullanıcılar canlı yayın açarak platform üzerinden elde edilen geliri kat kat artırmaktadırlar.

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları

Sosyal medyaya damga vuran TikTok uygulamasında canlı yayın açmak isteyen kullanıcıların bazı şartlara uygun olması gerekiyor. TikTok’ta canlı yayın açmak istiyorsanız bu şartlara uygun olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Gelin bu şartları birlikte inceleyelim:

  • TikTok’ta canlı yayın açmak isteyen kullanıcılar 16 yaş ve üstü olması gerekir.
  • Hesabın en az 1000 takipçiye sahip olması şartı vardır.
  • Ayrıca canlı yayın açan kullanıcıların hediye almak ve hediye göndermek için 18 yaş ve üzeri olması gerekir.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok uygulamasında canlı yayın açma işlemi oldukça basittir. Bunun için canlı yayın açma şartlarına uymak gerekmektedir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek TikTok’ta canlı yayın açma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz:

  1. ADIM:     TikTok uygulamasını açın.
  2. ADIM:     Ekranın alt kısmında yer alan “+” simgesine dokunun.
  3. ADIM:     “Kamera” seçeneğinin yanında bulunan “Canlı” düğmesine tıklayın.
  4. ADIM:     Canlı yayın için bir başlık ve resim seçin. Sonra “Canlı yayına geç” seçeneğine tıklayın.
  5. ADIM:     Canlı yayın esnasında efekt eklemek, kamerayı istenilen yöne çevirmek, yorumları filtrelemek veya 20’ye kadar moderatör eklemek için üç noktaya(…) dokunun.

Bu adımları eksiksiz şekilde uyguladıktan sonra TikTok’ta canlı yayın açarak takipçilerinizle etkileşime geçmeye başlayabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayın İçin Ne Gerekli?

Tiktok üzerindne canlı yayın açabilmek için kullanıcının en az 1000 takipçisi bulunması gerekir. Tiktok takipçi sayısı 1000’den az olan kullanıcıların canlı yayın açmaları maalesef mümkün olmaz.

TikTok Canlı Yayın Açma Yaşı

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’ta canlı yayın açmak isteyen kullanıcılar yaş sınırıyla karşı karşıya gelmektedirler. Hizmet şartları kapsamında belirlenen yaş sınırı 16 yaş ve üstüdür. Ayrıca TikTok uygulamasında canlı yayın esnasında hediye almak ve göndermek için de 18 yaş ve üzeri olmak gerekiyor. Belirlenen bu yaş sınırının altındakiler canlı yayın açma işlemini gerçekleştiremiyorlar.

İçeriklerimize de göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın