TikTok Eski Numara Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde TikTok eski numara kaldırma konusunda sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize TikTok eski numara kaldırma konusunda doğru cevabı verdik. Bununla birlikte değerli ziyaretçilerimize TikTok eski numarama kod gidiyor problemi, TikTok telefon numarası değiştirme, TikTok telefon numarası bulucu başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Dünya’nın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi olan TikTok her geçen gün popülaritesini arttırarak inanılmaz indirilme oranına sahip oluyor. Neredeyse her akıllı telefonda yer alan TikTok adlı uygulama da hesabınızın şifresini, mail adresini unuttuğunuz zaman hesabınıza bir daha giriş yapamama problemiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Peki, bu durumda yapmanız gereken nedir? İşte sizlere TikTok telefon numarası değiştirme adlı içeriğimiz!

tiktok telefon numarası değiştirme

TikTok Eski Numara Kaldırma

TikTok’da kullanmış olduğunuz hesabınıza ait telefon numaranızda yanlışlık varsa veya yeni bir telefon numarası satın aldıysanız hesabınızdaki telefon numarasını kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Eski numaranız hesabınızda halen kayıtlı olduğu için hesabınıza erişmekte sorun yaşıyorsanız aşağıda sizlere paylaştığımız TikTok telefon numarası değiştirme yöntemini mutlaka kullanın.

TikTok Telefon Numarası Değiştirme Yöntemi

 • İptal edilen numarayı değiştirmek için önce tiktok hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizin olduğu sayfada, sağ üstte yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
 • Destek başlığı altında, “Bir Problem Rapor Et” kısmına tıklayın.
 • Bir başlık seçmemiz gerekiyor.
 • “Hesap ve Profil” kısmına tıklayın.
 • Daha sonra E-posta ve Telefon numarasına tıklayın.
 • Hesaba bağlı telefon numarası değiştirmeyi seçin.
 • Karşınıza bir çözüm önerisi gelecek ve bu bizim işimize yaramayacak. Çünkü bizim doğrulama kodu almamız mümkün değil.
 • En altta “Sorununuz çözüldü mü?” sorusuna HAYIR cevabı veriyoruz.
 • Sorun devam ediyor mu? Butonunu seçiyoruz.
 • Şimdi bir destek talebi yazacağız. Bunu ingilizce yazmamız gerekiyor.

Destek talebi bölümünde yer alan açıklama satırına ingilizce olacak şekilde telefon numaranızın değiştirilmesi gerektiğini söyleyen bir yazı yazıyorsunuz. Aşağıda sizlere paylaştığımız hazır metini kullanarak telefon numaranızın değiştirilmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

‘’My old phone number has been canceled. I cannot update my account information. So I can’t add my new phone number. Please help. Thanks.’’

Açıklama satırını bu şekilde doldurup gönderdiğinizde 24 saat sonrasında size TikTok ulaşım sağlayacak ve bilgilerinizi doğrulayabilmeniz için bazı taleplerde bulunacaktır. İstenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde kendilerine gönderirseniz hızlıca yeni telefon numaranız TikTok tarafından otomatik olarak değiştirilecektir. Sizden istenen bilgiler içerisinde aşağıdakiler yer alıyor olacaktır.

 • Username : @kullaniciadi < Şuan kullandığınız kullanıcı adını yazın. Başında @ işareti olsun.
 • Sign-up date (month/year) : 10/2021 gibi hesabınızı ne zaman açtığınızı söylemeniz gerekiyor. Ay ve yıl olarak istenmektedir.
 • Recent login location (city and country) : İstanbul/Turkey < Çoğunlukla hangi şehir ve ülkede oturum açıyorsunuz onu yazın.
 • Registered device (phone model) : iPhone 11 pro max < Hesabı hangi model telefon ile OLUŞTURDUNUZ. Dikkat oturum açtığınız cihazı değil, ilk kayıt olduğunuz telefon modelini istiyor.
 • Bound/Old phone number : Hesabınızda kayıtlı görünen numarayı yazın.

Bu bilgileri de kendilerine gönderiyorsunuz ve hesabınızdaki telefon numarası yenisiyle değiştirilmiş oluyor. İşte hepsi bu kadar. Artık yeni telefon numaranızla TikTok hesabınıza giriş yapabilir ve video izlemeye, video yüklemeye devam edebilirsiniz.

TikTok Hesap Açılış Tarihini Nasıl Öğrenirim?

TikTok hesabınızın hesap açılış tarihini bilmiyorsanız aşağıdaki adımları kullanarak bu konu da net bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Tiktok’da “Gelen kutusu” kısmına gidin.
 • Üstte “Tüm etkinlikler” var. Ona yıklayın ve “Tiktok’tan gelen” kısmını seçin.
 • Tiktok’tan gelen ilk bildirim hangi tarihte geldiyse, o ayı kullanın.

TikTok Para Çekme İşleme Konulamadı Hatası adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın