Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Toki Sosyal konut ödemeleri sabit mi? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimiz Toki Sosyal Konut ödemeleri sabit mi? Sorusunun doğru cevabını paylaşıyor. Bununla birlikte Toki aylık taksitleri ne kadar, Toki taksitleri sabit mi, Toki sosyal konut aylık ödemesi, Toki sosyal konut ödeme planı hakkında da farklı bilgiler veriyoruz.

Son günlerin en popüler olaylarından bir tanesi olan ve gündemi sık bir şekilde meşgul eden konulardan bir tanesi TOKİ sosyal konut projesi olarak karşımıza çıkıyor. Gençler ve özellikle orta yaştaki bireyler ev sahibi olabilmek amacıyla sosyal konut projesini araştırıyor, ödemelerini yaparak başvurusunu tamamlıyor. Peki, TOKİ sosyal konut projesinde ödemeler sabit mi? İşte sizlere doğru cevabı!

toki sosyal konut aylık ödemesi

TOKİ Ödemeleri ve Aylık Taksit Miktarı

SN. Recep Tayyip Erdoğan (RTE) tarafından düzenlenen ve büyük bir duyuruyla paylaşılan TOKİ sosyal konut projesinde 2+1 evlerin tümü 608.000 TL fiyattan sunuluyor. 608.000 TL toplam ödeme için 2+1 bir Toki sosyal konut projesinin aylık ödemesi 2.280 TL’dir. Toplamda 240 ay vade ile ödemelerinizi yapabilir ve 608 bin TL ödemeyi tamamlayarak tapuyu kendinizin üzerine yapabilirsiniz.

3+1 evlerin fiyatı ise toplamda 850 bin TL’dir. Aylık ödenmesi gereken ücret 3+1 evler için 3.187 TL’dir. Yine aynı şekilde 240 ay vadeyi aşmayacak şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Peşinat Ücreti Ne Kadar?

Başvurunuzu yaptınız fakat başvurunuz kabul gördükten sonra eğer ev hakkı size tanınırsa ödemeniz gereken bir ücret bulunmaktadır. Bu ücreti yine TOKİ belirlemektedir. Şu an için eğer başvuru sahibine ev hakkı tanınırsa %10 peşinat ile birlikte 240 ay vade tanımlanmış olacaktır.

Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi?

Her ay düzenli bir şekilde tarihini geçirmeden ödemeniz gereken Toki Sosyal konut ödemeleri sabit değildir. Her 6 ayda bir aylık taksit tutarına memurlara gelen zam nedeniyle aylık taksit tutarında da değişiklikler meydana gelecektir. Yani memur maaş artış oranı direkt olarak Toki sosyal konut aylık taksit tutarı ödemesini etkilemektedir. Bu da aylık taksitlerin 6 ayda bir zamlanacağı anlamını taşır.

Toki Sosyal Konut Ödeme Planı

Şu an için mevcut bir ödeme planı bulunmamaktadır. Lakin eğer başvurunuz sonrasında size ev hakkı tanınmış olursa 240 ay vade ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. 240 ay vade, 2+1 ev fiyatı TOKİ sosyal konut projesinde 608.000 TL’dir. Sonuç olarak aylık taksit tutarı 2.280 TL civarında olacaktır. Eğer eviniz 2+1 değil 3+1 ise ödemeleriniz aylık bazda 3.187 TL olacaktır.

Toki Sosyal Konut Projesi Başvurusu Nereden Yapılır?

TOKİ sosyal konut projesine başvuru yapmak istiyorsanız E – Devlet, Halkbank veya Ziraat bankası şubelerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Başvuru bedeli olarak sizden 500 TL ödeme istenecektir. Eğer 500 TL ödeme yapmanıza rağmen başvurunuz onaylanmazsa ödemiş olduğunuz 500 TL geri sizlere iade edilecektir.

Toki Sosyal Konut 1 Yıl Şartı adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi? (Doğru Cevap)” üzerine bir yorum
  1. Güya dar gelirliye engelliye emekliye TOKİ yapiliyor maksimum 14000 bin gelir AYLIK TAKSİT ARTIŞI 6AYDA BİR MEMURA ENDEKSLİ BU EVLER DAR GELİRLİYE DEĞİL YANİ İLK EVİM DEĞİL MEMUR EVİMM YAZIK NEREDE DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA EV NEYE GÖRE DAR GELİR ACABA…….

    Yanıtla
Yorum yapın