Twitter Blue Alma! Nedir, Nasıl Alınır, Fiyat (Kesin Cevap)

Twitter Blue alma konusunda sık bir şekilde soru alıyoruz. Bu içerik Twitter blue alma ve Twitter Blue nedir?, Twitter Blue nasıl alınır? Sorularına doğru cevabı veriyor. Hızlandırılmış kılavuz olarak sunulan bu içerikte aynı zamanda Twitter Blue fiyatı, Twitter Blue aboneliği ve Twitter mavi tik alma başlıklarında da farklı bilgiler verilmektedir.

Twitter kısa bir süre önce Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte bazı değişikliklere maruz kaldı. Bu değişikliklerden bir tanesi de diğer sosyal medya uygulamalarında mavi tik ve diğer resmi kanıt öğelerinin her birisi onaydan geçirilerek verilmekteydi. Yapılan değişiklikle birlikte Twitter mavi tik alma onay üzerinden değil ücretiyle satın alınabilir durumda oldu. Peki, Twitter Blue nasıl alınır? Nedir? Ve Twitter Blue fiyatı ne kadar? İşte doğru cevabı!

Twitter mavi tik satın al
Twitter mavi tik satın al

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue, Twitter’da normal kullanıcı statüsünden çıkarak Twitter’ın var olan diğer ek özelliklerini kullanabilmek amacıyla ücretiyle satın alınan hizmettir. Aylık abonelik fiyatlandırmasıyla satın alınabilir ve fiyatlandırma her ülke için farklılıklar gösterebilir.

Twitter Blue satın alındıktan sonra profilinize mavi tik eklenir ve diğer tweeti düzenle gibi ek özelliklere de sahip olursunuz. Twitter daha öncesinde mavi tiki sadece belirli gereksinimlere sahip, kamu yararına aktif ve dikkate değer kişilerin gerçek hesaplarını belirleyebilmek amacıyla kullanıyordu. Fakat yeni planlamayla birlikte mavi tik özelliği Twitter Blue ile ücretli olarak satın alınabilir durumdadır.

Twitter Blue Özellikleri Nelerdir?

Twitter Blue ile Twitter profilinizi çok daha kişiselleştirilebilir alana dönüştürebilirsiniz. Mavi tik haricinde ek olarak sunulan bir çok farklı özelliğe Twitter Blue ile sahipsiniz. Twitter Blue satın alarak sadece mavi tike değil Twitter’ın erken erişime açtığı diğer tüm ek özelliklerden de hızlıca faydalanabilirsiniz.

Kaydetme butonu: Bir gönderi beğendiğiniz ve gönderiyi daha sonrasında daha hızlı bir şekilde keşif etmek için kaydetme butonunu kullanabilirsiniz. Kaydettiğiniz gönderileri klasör altında toplayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu özelliği sınırsız sayıda gönderi için profiliniz üzerinde kullanmış olacaksınız.

 • Twitter Mavi Tik: Twitter mavi tik satın alarak profilinizi diğer profillerden ayırabilir ve çok farklı, çok havalı bir profile sahip olabilirsiniz. Twitter mavi tik almak için Twitter Blue satın almanız gerekir.
 • Uygulama Simgesini Değiştirme: Twitter Blue, Twitter’ın farklı logo renklerinde veya nasıl görüneceği konusunda size avantaj sağlar. Seçiminizi yaparak Twitter’ın özel uygulama simgelerinden faydalanın.
 • Farklı Temalar: Mavi renkli Twitter haricinde kullanabileceğiniz birden fazla tema renk seçeneği ortaya çıkar.
 • Özel Gezinme: Twitter’ı özel gezinme çubuğuyla önemsediğiniz içerikleri daha hızlı keşfedebilmek için kullanabilirsiniz. Alt gezinme çubuğu olarak kullanılan özellikte en az 2, en fazla 6 öğe seçerek Twitter hedeflerine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.
 • Popüler İçerikler: Tüm popüler makalelerin her birisini size tek bir çatı altında toplayarak sunar. Twitter Blue özelliğinden faydalanarak Twitter’da paylaşılmış ve rağbet gören bir çok farklı makaleye bu sayede daha kolay erişim imkanına sahip olursunuz.
 • Okuyucu Görünümü: Twitter’ı okuyucu görünümünde kullanarak okuduğunuz içerikleri gözünüzü yormadan daha keyifli ve daha az gürültüyle kullanırsınız.
 • Tweeti Geri Alma: Paylaştığınız bir Tweeti hiç kimse görmeden silebilirsiniz. Eğer bir Tweet paylaşmak istiyorsanız Tweeti yayınlamadan önce önizleyebilir ve gözden geçirebilirsiniz. Geri alma butonuna basıldığındaysa tweetiniz herkes tarafından görülebilir hale gelir.

Twitter Blue Nasıl Satın Alınır?

Twitter Blue özelliğini isterseniz akıllı telefonunuz üzerinden isterseniz masaüstünden hızlıca güvenilir olarak satın alabilirsiniz.

Web üzerinden satın almak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Twitter.com adresine giriş yapın.
 • Daha Fazla > Twitter Blue butonuna basın.
 • Abone Ol seçeneğine tıklayın.
 • Abonelik fiyatını ödeyin ve kullanmaya başlayın.

Twitter Blue özelliğini satın alamıyorsanız telefon numaranızı doğrulamadığınız için olabilir. Özelliği satın almak için Twitter telefon doğrulama sorununu gidermeniz gerekir.

iPhone Twitter Mavi Tik Alma işlemleri için:

 • Twitter uygulamasını açın.
 • Twitter Blue sekmesine tıklayın.
 • Abone ol seçeneğine tıklayın.
 • Abonelik fiyatını ödeyin ve kullanmaya başlayın.

Twitter Blue Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Twitter Blue her ülkede farklı fiyatlandırma politikasına sahiptir. Twitter Blue üyeliğinin aylık ücretlendirmesi Türkiye için 110 TL’dir. 110 TL ücretlendirmeyi ödediğiniz taktirde Twitter Blue aboneliğine aylık ödeme yapmış olursunuz. Eğer bir sonraki ay ödemeyi tamamlamazsanız Twitter mavi tik profilinizden kaldırılır.

ABD, Kanada ve diğer ülkelerde Twitter Blue fiyatı şu anda masaüstünde satın alındığı taktirde 8 $. Eğer mobil uygulamadan satın alırsanız 11 $ dolar ödeme yapmanız gerekir.

Twitter Mavi Tik kaç Günde Gelir?

Twitter da mavi tik belirli şartları sağlayan kişilere verilen mavi tik, başvurunun ardından en fazla bir hafta içinde uygun koşulları yerine getiren kişilere veriliyor.

Twitter Mavi Tik Gözükmüyor Neden?

Twitter Blue satın aldıktan sonra mavi tikiniz gözükmüyorsa endişelenmeyin. Twitter Blue özelliğinde Blue’nın vermiş olduğu diğer tüm özellikler profilinize aktarılır fakat mavi tikin profilinize yansıması diğer özelliklere göre biraz daha uzun sürer.

Twitter Blue satın aldıktan sonra mavi tiki profilinizde görebilmeniz için Twitter ekibi hesabınızı gözden geçirir. Tüm gereksinimleri sağlıyorsanız Twitter mavi tik profilinize verilir.

Twitter Blue Reklamsız Mı?

Twitter Blue tamamen reklamsız bir özellik değildir. Twitter Blue, reklamsız bir Twitter’ı sizlere sağlamayacaktır. Aksine bu özellik Twitter kullanıcısının ilk özellikleri test edebilmesini ve premium özelliklere sahip olmasını sağlamak amaçlıdır.

Twitter Blue Ücretsiz Deneme Var Mı?

Twitter Blue özelliğinin şu anda ücretsiz deneme sürümü yoktur. Sadece satın alarak özellikleri kullanabilirsiniz.

Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? içeriğimize göz atmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın