Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? 2024 Türkçe (En İyi Cevap)

Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Bu içerik Chat GPT nedir? Ve Chat GPT nasıl kullanılır? Sorularına doğru cevabı veriyor. Hızlandırılmış kılavuz olarak paylaştığımız bu içerikte aynı zamanda Chat GPT Türkçe, Chat GPT kimin, Chat GPT ne işe yarar? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Chat GPT bir anda popülariteye ulaştı ve kendisine sorulan sorulara insan benzeri, ayrıntılı yanıtlar veriyor. Halk arasında çok sık kullanılmaya başlanan Chat GPT bir yandan da arama motorlarının zarar görebileceğine dair endişeleri ortaya çıkarttı. Bir tür yapay zeka robotu olan Chat GPT aşırı beğenilerek kısa süre içerisinde 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Peki, Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? İşte doğru cevabı! Chat gpt 4 teknolojisi ile birlikte dall-e yapay zekasını beraber kullanabilirsiniz dall-e resim üretmeye yarayan bir yapay zekadır. chat gpt modeli gün geçtikçe kendini geliştirmektedir.

Chat GPT Nedir?

Chat GPT Nedir?

Chat GPT bir tür yapay zeka robotudur. Sohbet tabanlı çalışan yapay zeka robotu önceden eğitilmiş modeliyle kendisine iletilen sorulara insan benzeri ayrıntılı yanıtlar vermektedir. Sanal asistan görevi gören bu Chat GPT uygulaması, 3. Nesil GPT – 3.5’nin ilkeleriyle çalışmaktadır.

Chat GPT’nin bilinen en temel özelliği kullanıcının sormuş olduğu soruya göre gerçek zamanlı bir şekilde yanıtlar oluşturabilmesidir. Chat GPT kendisine sorulan akla bile gelmeyecek tüm sorulara yanıt veriyor, ifadeleri anlıyor ve doğal, akıcı bir şekilde cevap veriyor. Chat GPT yanıtlarını kitaplar, makaleler ve web sitelerini kullanarak en doğrucu şekilde aktarmaktan yanadır.

Chat GPT ile sohbetler yapabilir, şiirler yazdırabilir veya hikayeler bile oluşturabilirsiniz. Üstelik bunlarla sınırlı kalmayıp yapay zekanın gücünü kullanarak yazılım ve kodlama işlerinizi bile kısa yoldan yaptırabilme imkanına sahipsiniz. Chat gbt nin gerçek ismi chatgpt dir yani mesajlaşma botu chat gpt 4 sayesinde istediğiniz kadar sınırsız içerik üretin.

Chat GPT Hızlandırma

Chat GPT ücretsiz sürümde çok yavaş yanıtlar vermektedir bu yanıt süresi sunucudoluluğuna göre değişmektedir genellikle ücretsiz vermiş olduğu sürümde bu sorun vardır eğer ücretli sürüme geçerseniz anında cevap almanız mümkün olacaktır

Chat GPT Ile Neler Yapılır?

 • Makale Yazmak
 • Sınav Soruları Bulmak
 • Hızlı Bir Şekilde Liste Oluşturmak
 • isim Önerileri
 • Gezilecek Yer Önerileri

Chat GPT 4 Özellikleri

Chat gpt 4 ile resim çizme özelliği kamera ile nesle tanıma özelliği birçok kolaylık geldi

 • Nesne Tanıma
 • Görsel Tanıma tarama
 • Resim çizme
 • Blackberry bağlantısı

Chat GPT Ücreti Belli Oldu!

ChatGPT Ocak Ayında Ücretli Olacağını Resmi Olararak Discord Adresinde Yayınlamıştı Basic Plan Olarak Aylık Ücretlendirme 20$ Olarak Belirlendi.

Chat GPT Tekrar Giriş Yapınız Hatası

Bu Ekranda Server Müsait olana kadar beklemelisiniz ardından sizleri giriş ekranına atacaktır ve oradan tekrardan giriş yapmanız istenecektir.

Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Chat GPT yapay zeka robotunu kullanabilmek için Chat GPT’nin resmi internet sitesine giriş yaparak kayıt olmanız gerekir. Kayıt olabilmeniz için 1 adet e – posta adresine ve yurt dışı cep telefonu numarasına ihtiyacınız var.

 • Chat.openai.com internet sitesine giriş yapın.
 • Kaydol butonuna tıklayın ve OpenAI hesabı oluşturmak için adımları izleyin.
 • E – posta adresinizi girin.
 • Devam butonuna basın ve telefon doğrulama işlemini yapın.
 • Kayıt olma aşamasını bitirin.

Chat GPT uygulamasına kayıt olabilmek bu kadar kolay fakat yapay zeka robotu Chat GPT’e kayıt olmak için yurtdışı telefon numarasına ihtiyacınız vardır.  Türkiye’den kayıtlar kapatılmışsa Hindistan cep telefon numarası satın alabilirsiniz. Bazen yoğunluktan dolayı giriş yapamayabilirsiniz bu gibi durumlarda biraz süre geçtikten sonra tekrar denemeniz önerilir

DİKKAT: Yeni özellik geldi. Chat GPT projesini sitesine girmeden Google’da özgürce kullanmak için Google’a özel geliştirilen Chat GPT eklentisini kullanabilirsiniz. Open Ai sitesi üzerinden kullanmak yerine direkt arama sonuçlarında siteler harici Chat GPT yanıtlarını da görmek için eklentiyi tarayıcınıza kurun. Chat GPT eklentisi indirme (Tıkla) içeriğimize göz atın.

Chat GPT Özellikleri Nelerdir?

Chat GPT sadece sohbetler oluşturmuyor birden fazla özellikle yapay zeka robotu olarak teknolojik gelişmeleri takip edip bizlerin hayatını kolaylaştırıyor.

 • Soru – Cevap özelliği
 • Matematik denklemleri çözme
 • Metinler oluşturma
 • Çeviri yapabilme
 • Hata ayıklama ve çözme
 • Metni özetleyebilme
 • Sınıflandırma
 • Önerilerde bulunabilme
 • Yazılım geliştirme

Chat GPT Indir

Buraya Tıklayarak Chat GPT Google Chrome Eklentisini Ücretsiz Olarak Kurabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde basit bir şekilde chat gpt eklentisinden yararlanabilirsiniz.

Chat GPT Nasıl Yüklenir?

Chat GPT uygulamasını akıllı telefonlarınıza veya masaüstü bilgisayarınıza indirerek kullanamazsınız. Chat GPT uygulamasını kullanabilmek için chat.openai.com internet sitesine giriş yaparak kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Chat GPT Ne Zaman Çıktı?

Chat GPT ilk olarak 30 Kasım 2022 tarihinde kullanıma sunuldu. İlk çıktığı günlerde gerçeğe dayalı sunduğu bilgiler eleştirilere maruz kalsa da ilerleyen günlerde sorulan sorulara verdiği yanıtların anlaşılabilir yanıtlar olması nedeniyle popülarite kazandı.

Chat GPT Network Error Hatası

Chat GPT uygulamasını kullanırken ve uzun yanıtlar alırken karşınıza ‘’ağ hatası’’ veya diğer adıyla ‘’network error’’ çıkıyorsa bu uygulamanın çok fazla istek alıyor olmasından kaynaklıdır. Eğer uygulamaya çok sık bir şekilde istek gönderiyorsanız isteklerinizi yavaşlatmanız gerekir.

Çok yoğun bir şekilde ilgi gören Chat GPT uygulamasında network error ve benzeri olan hatalar ile karşılaşılıyor. Karşılaşılan sorun kullanıcı hatası nedeniyle değil aksine uygulamanın çok meşgul olmasından kaynaklı sorulara cevap verememesidir. Chat GPT konuyla alakalı olarak şunu söylemektedir; ‘’Chat GPT şu anda yüksek kapasiteyle çalışmakta. Yüksek bir taleple karşı karşıyayız ve sistemlerimizi ölçeklendirmeye çalışırken lütfen bekleyin.’’

Hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Önbelleği temizleyin.
 • Hesabınızdan çıkış yapın ve  gerin.
 • E – posta adresinizi doğrulayın.
 • Cep telefon numaranızı doğrulayın.
 • Yeni bir hesap oluşturun.

Chat GPT Neden Açılmıyor?

Bir olasılık, sohbet yazılımının kendisinin çökmüş olması veya herhangi bir nedenle doğru şekilde yüklenememiş olmasıdır. Bu durumda, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı veya sohbeti farklı bir tarayıcıda açmayı denemeniz gerekir. Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, internet bağlantınızla ilgili bir sorun veya gpt’ye ulaşmanızı engelleyen güvenlik ayarları gibi başka bir sorun olabilir.

Chat GPT Türkçe

Chat GPT Türkçe Nasıl Yapılır Türkçe Yapılıyor Mu Gibi Sorular Almaktayız Evet Chat GPT Türkçe Kullanılabilmektedir Yazınızın Yanına “Türkçe” Yazmanız Yeterlidir.

Chat GPT 4 Çıktı Mı?

Chat GPT 4 Çıkmak Üzere şu an beta aşamasında olan chat gpt 4 ü sadece pro+ olan üyeler deneme amaçlı kullanabilmektedir.

Chat GPT Unavaible Your Country Hatası

Chat GPT Bazı Ülkelere Malesef Hayla Hizmet Sağlamamaktadır Eğer Chat GPT Kullanmak İstiyor İseniz VPN Açarak Farklı Ülkeden Erişim Sağlamanız Mümkün.

Chat GPT Açılımı Nedir?

Chat GPT Açılımı Generative Pre-trained Transformer 3 (Türkçesi: Üretken Ön İşlemeli Dönüştürücü) kısaca Chat GPT, insanların yazdığı metinlere benzer içerik üretmek için derin öğrenmeyi kullanan özbağlanımlı dil modelidir.

Chat GPT Çalışmıyor

Eğer Chat GPT Botunu Çalıştıramadıysanız Tarayıcınızdan Çerezleri Aktif Etmeniz Önerilir Ek Olarak Chrome Tarayıcı Kullanmanız Tavsiye Edilir.

OpenAI ücretli mi?

OpenAI, bazı ürünleri ve hizmetleri için ücret talep etmektedir. Örneğin, GPT-3 gibi dil yapay zeka modellerini kullanmak isteyenlerin bir üyelik planı satın almaları gerekiyor. Ayrıca, OpenAI API’si de ücretli bir hizmettir ve kullanıcılar API’yi kullanmak için bir üyelik planı satın almaları gerekiyor. Ancak, OpenAI’nin bazı araçları ve kaynakları ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Örneğin, Colab, GPT-2 ve GPT-3 demo araçları gibi birçok araç ve kaynak ücretsizdir.

Chat GPT Kim Tarafından Geliştirildi

Chat GPT OpenAI tarafından geliştirilmiştir.

Chat GPT Ücretli Mi?

Chat GPT’nin kullanımı ücretsizdir. Fakat ilerleyen günlerde sohbet başına maliyet ücreti çıkartılabilir. Chat GPT’e soracağınız soruların her birisi için tek haneli sent yani $ dolar üzerinden ödemeler yaparak kullanıma devam edebilirsiniz. Şu anda Chat GPT’nin bilinen üyelik planı veya ödeme yöntemi yoktur.

Chat GPT Kimin?

Chat GPT’nin sahibi OpenAI projesinin CEO’su Sam Altman’dır. 30 Kasım’da yayına alınan yapay zeka robotu Chat GPT geçtiğimiz pazartesi günü 1 milyondan fazla kullanıcıya hitap ediyor.

ChatGPT ile neler yapılır?

ChatGPT İle her şeyi yapmak mümkün isterseniz makale yazdırarak chat gpt ile makale satışından gelir elde edebilirsiniz.

Chat GPT Türkçe mi?

evet chatgpt yi istediğiniz dilde kullanmanız mümkün.

ChatGPT hangi dille yazıldı?

OpenAI tarafından geliştirilmiş bir yapay zeka dil modelidir. Bu model, Python programlama dili kullanılarak yazılmıştır.

Chat GPT İle Para Kazanma

Yapay Zeka Çizim Sitesi ve Dall-E 2 Nedir? Nasıl Kullanılır? içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

4.3/5 - 46 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? 2024 Türkçe (En İyi Cevap)” üzerine 8 yorum
  • Merhabalar,

   Yorumunuz için teşekkür ederiz. Chat GPT nedir, Chat GPT nasıl kullanılır? Sorusu olanlara bu içeriğin faydalı olduğunu düşünüyoruz. Anlatılacak daha bir çok konu var fakat bu içerikte bu kadarının yeterli olduğunu düşünmekteyiz.
   Sitemizi takip ederek yapay zeka konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

   Yanıtla
Yorum yapın