Yapay Zeka Çizim Sitesi 2024(En Çok Kullanılan)

Yapay zeka çizim sitesi konusunda sık bir şekilde soru alıyoruz. Bu içerik yapay zeka çizim sitesi konusunda doğru yöntemin bilgisini veriyor. Hızlandırılmış kılavuzla yapay zeka nedir?, Yapay zeka çizim uygulaması ve yapay zeka fotoğraf çizdirme başlıklarında da farklı bilgiler vermektedir.

Yapay zeka sadece iş ve sağlık sektörlerinde kullanılmıyor. Yapay zeka uygulamalarıyla birlikte sanat çağına da yeni bir aydınlatma, yenilikler ve sürprizler ortaya çıkıyor. Yapay zeka uygulamaları herkes tarafından kullanılabilen bir durumda olduğu için bu da yeni nesil sanatçıların ortaya çıkmasında önemli rol oynuyor. Peki, yapay zeka çizim sitesi nedir? İşte sizlere birbirinden farklı üstün yapay zeka çizim uygulamaları için makalemizi okuyabilirsiniz! Yapay zeka ile yapılan çizimler çoğunlukla anlaşılsa da gerçekten güzel kalitele görseller vermektedir.

Yapay Zeka Çizim Sitesi

Yapay Zeka Çizim Sitesi

Yapay zeka uygulamaları sanat, film ve diğer yaratıcı endüstrideki tüm insani görevleri otomatikleştirmeye yönelik çözüm yöntemlerini ortaya çıkartmaktadır. Eğer yaratıcı, daha önce keşfedilmemiş bir AI projesi oluşturmak ve yapay zeka çizimlerinden oluşan görüntüler elde ederek Yapay Zeka NFT satışları yapmak istiyorsanız yapay zeka çizim sitelerinden faydalanın. Canva Uygulamasını Kullanarakta Yapay Zeka ile Resim Çizebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde kısa sürede hemde programsız olarak web üzerinden çizim yaparak indirebilir veya mail atabilirsiniz.

Basit Bir Şekilde Canva Uygulamasındaki Kütüphaneden de Yararlanmanız mümkün sınırsız görsel ve bilişen’i kullanmak için öğrenci,öğretmen veya ücretli hesap sahibi olmanız gerekmektedir.

Yapay Zeka Çizim Siteleri Listesi 2024

En Çok Kullanılan Yapay Zeka Çizim Siteleri

NightCafe

NightCafe, AI ile ilgilenen ve sanat üreteçleri konusunda otomatikleştirilmiş görevlerde en ünlü olan isimlerden bir tanesidir. NightCafe uygulamasında birden fazla algoritma yer alır ve birden fazla seçeneğe yer verir. Acemi kullanıcılar için bu uygulama her ne kadar zor gözükse de alışıldığında çok kolay bir araçtır. NightCafe yapay zeka çizim sitesinde kredi kullanımı vardır. Kredi sistemine dayalı yapay zeka robotunda kredi kazanabilmek için bir çok farklı seçenek bulunur.

NightCafe uygulamasının bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Kreasyonların sahibi sadece siz olursunuz
 • Diğer uygulamalara göre daha fazla algoritmaya sahip olursunuz
 • İleri düzey çok sayıda kontrol elinizde olur
 • NightCafe’ye kayıt olarak kredi kazanırsınız
 • Koleksiyonlar oluşturabilirsiniz
 • Oluşturduğunuz resimleri toplu olarak indirebilirsiniz
 • Videolar oluşturabilirsiniz
 • Resminizin baskısını satabilirsiniz

DALL-E 2

Geliştiricisi OpenAI olan Dall-E 2 yapay zeka robotu bir görüntü oluşturucudur. Dall-E 2 robotuyla sadece birkaç dakika içerisinde gerçekçi bir çok görüntüyü elde edebilirsiniz. İnanılmaz bir potansiyele sahip olan proje çizimler oluşturmak, ürünler tasarlamak veya iş için yeni fikirler çıkartmak için idealdir. Kolay bir arayüze sahip olan Dall – E 2 sadece profesyonellere yönelik değil amatör sanatçılar içinde kullanılabilir durumdadır.

Dall-E 2 uygulamasının bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Gerçekçi görüntüler oluşturabilmek
 • İllüstrasyonlar oluşturabilmek
 • Tasarım ürünleri oluşturabilmek
 • Kolay kullanıcı arayüzü
 • Birden çok görüntü katmanına sahip olmak

Deep Dream Generator

Türkçe adıyla Derin Rüya Oluşturucu olan Deep Dream Generator, Aifnet’in projesidir. En iyi AI sanat üreticileri sıralamasında ilk sıralarda yer alan yapay zeka robotu gerçekçi görüntüler oluşturabilmenizde size en iyi faydayı sağlar. Milyonlarca görüntüye sahip olan Deep Dream Generator daha öncesinde eğitilmiş modeliyle geniş bir sinir ağına sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan yapay zeka çizim sitesini kullanmaya başlamadan önce uygulamaya bir resim yüklemeniz gerekir.

Deep Dream Generator uygulamasının bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Gerçekçi görüntüler oluşturabilmek
 • Milyonlarca görüntüyle geniş bir eğitilmiş sinir ağına sahip olmak
 • Farklı boyama stillerine sahip olmak
 • Resim kategorileri
 • Üç ayrı stilde çalışabilmek

Yapay zeka çizim hangi site?

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir ressam gibi tablolarınızı resme döken WOMBO web sitesi sayesinde yapabilirsiniz.

Artbreeder

AI sanat üreticisi denilince akıllara gelen bir diğer yapay zeka robotu Artbreeder olarak bilinir. Görüntü kalitesini geliştirici göreviyle bizlere yardımcı olan proje, bir görüntünün farklı varyasyonlarında görüntüler oluşturabilmenizi sağlar. Artbreeder ile manzaralar, anime figürleri, portreler ve diğer çeşitli sanat eserlerini tek bir çatı altında toplayarak geliştirebilirsiniz. Fotoğrafları animasyonlu figürlere de dönüştürebilme özelliği yine Artbreeder yapay zeka çizim sitesindedir.

ArtBreeder uygulamasının bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Görüntü kalitesini iyileştirebilme
 • Görüntünün farklı varyasyonlarını ortaya çıkartabilme
 • Manzaralar, anime figürleri ve portreler oluşturabilme
 • Klasörlerdeki çizimleri yönetebilme
 • JPG ve PNG biçimlerinde çalışabilme

Wombo Dream

En iyi AI sanat üreticileri listemizin sonuncu sırasında Wombo Dream yer alıyor. AI NFT yaratıcısı olarak kullanılan Wombo Dream tüm Dünya tarafından en iyi NFT oluşturucu olarak kabul edilmektedir. Wombo ile mevcut fotoğrafları çizgi filmlere, sahte tablolara uyarlayabilirsiniz. Çok karmaşık bir algoritmaya sahip olan Wombo Dream yapay zeka resim uygulaması çeşitli sanat stillerine sahiptir. Fütüristik manzaralar elde etmek için oldukça ideal yapay zeka robotudur.

Wombo Dream uygulamasının bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Gerçeklikten uzak tasarımlar
 • Ücretsiz kullanım
 • NFT oluşturabilme
 • Fotoğrafları çizgi filme dönüştürebilme
 • Birden fazla sanat stiline sahip olmak

Resim Çizen Yapay Zeka

Geçen yıl dans eden robotlar epey popülarite kazanmıştı. 2022 yılının son yıllarındaysa resim çizen yapay zeka robotları büyük bir ivme yakaladı. Yapay zeka fotoğraf çizme uygulamaları akıl almayan, ilginç ve soyut farklı fotoğrafları bize sunuyor. Google Play Store, App Store bir çok uygulama mağazasında şu anda resim çizen yapay zeka uygulamaları mevcut. Her birisinin algoritması birbirinden farklı ve her birisi farklı yapay zeka sanat stili uyguluyor. En iyi resim çizen yapay zeka uygulamalarına gelin bir göz atalım.

Resim çizen yapay zeka sitesi olarak Wombo Dream çok farklı sanat stili ve inanılmaz algoritmasıyla bizleri şaşırtıyor. Wombo Dream diğer yapay zeka sanat üreticilerine göre kullanımı çok daha kolay olan ve ücretsizlik yönünden daha fazla avantaja sahip olan uygulamadır. 34 farklı stile sahip olan Wombo Dream yapay zeka sanat üreticisi size girdiğiniz metinlerle soyut bir çok fotoğrafın inanılmaz büyüsünü sunabilir. İnsan eli sanat eserlerinin şu süreçte sanırız değeri biraz düşük kalacak gibi görünüyor!

Ücretsiz Yapay Zeka Programı

en çok kullanılan 10 yapay zeka uygulaması.
1. Siri 
2. Cortona
3. Google Assistant
4. Alexa
5. ELSA Speak
6. Socratic
7. Fyle
8. DataBot
9. Hound
10. Youper

Yapay Zeka Avatar Oluşturma

Sosyal medyanın en büyük çılgınlığı yeniliğe anında adapte olmaktır. Sosyal medyada profil fotoğraflarında görülebileceği üzere kullanıcılar yapay zekayla oluşturulmuş fotoğraflara sahipler. Özellikle Instagram’ın yeni akımı olan yapay zeka avatar oluşturma uygulamasında kişiler kendini ya rönesans döneminden bir karaktere ya da süper bir kahramana dönüştürüyorlar.

Yapay zeka ile avatar oluşturmak isteyen kişilerin kullanabileceği uygulama Lensa AI uygulamasıdır. Prisma LAB şirketi tarafından ortaya çıkartılan uygulama, 2018 yılından bu yana sorunsuz olarak devam etmektedir. Rus geliştirici ekip tarafından çıkartılan uygulama da ücretsiz bir şekilde yapay zeka yardımıyla avatarlar oluşturuyorsunuz. Sadece avatar oluşturmakla kalmıyor aynı zamanda oluşturduğunuz avatarları rötuşlarla yeniden düzenleyebiliyorsunuz.

Yapay Zeka Teknolojisi ile Çizim Yapmanın Avantajları

Yapay zeka teknolojisi ile çizim yapmanın birçok avantajı bulunuyor. İşte bunlardan bazıları:

Daha Hızlı ve Kolay Çizim

Yapay zeka teknolojisi ile çizim yapmak, kullanıcıların daha hızlı ve kolay çizimler yapmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar, sadece birkaç tıklama ile istedikleri çizimi yapabiliyorlar.

Yaratıcılığı Teşvik Eder

Yapay zeka teknolojisi ile çizim yapmak, kullanıcıların yaratıcılıklarını teşvik ediyor. Kullanıcılar, daha önce hiç yapmadıkları tarzda ve karmaşık çizimler yaparak yeni fikirler üretebiliyorlar.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın