Twitter Ücretsiz Mavi Tik Alma Yöntemi (Gerçek Yöntem)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Twitter ücretsiz mavi tik alma konusunda sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Twitter ücretsiz mavi tik nasıl alınır? Sorusunu doğru bir şekilde cevaplandırdık. Aynı zamanda Twitter mavi tik nedir, mavi tik ne işe yarar, Twitter mavi tik aylık ne kadar, Twitter mavi tik ücreti ne kadar? Başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan ve gündemi belirleyici özelliğe sahip olan Twitter bilindiği üzere kısa süre önce Elon Musk tarafından satın alındı. Tesla ve SpaceX’in sahibi olan Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bir çok Twitter çalışanını işten çıkarttığı gibi yeni bir çok özelliği de Twitter’a getirmeyi planlamakta. Getirmiş olduğu yeni özelliklerden bir tanesi de Twitter aylık ücretli mavi tik özelliği. Peki, şu anda Türkiye’ye açık olmayan bu özelliği nasıl Türkiye’den satın alabiliriz? İşte sizlere Twitter mavi tik alma yolu!

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Elon Musk’ı Twitter’ı satın almasıyla birlikte mavi tik özelliği anlamını tamamen farklılaştırdı ve ücretli bir şekilde satın alınabilir duruma geldi. Öncesinde başvuru yoluyla alınabilen mavi tiki şimdi Twitter’ın belirlemiş olduğu ücretle aylık satın alabilme imkanına sahipsiniz.

Twitter mavi tik özelliğini profilinizde görmek istiyorsanız akıllı telefonunuzun iOS işletim sistemine sahip olması gerekiyor. iPhone veya iPad üzerinden Twitter mavi tiki aşağıdaki yöntem sayesinde satın alabilme imkanına sahipsiniz.

Bu yöntem şu anda ücretli bir şekilde satılıyor fakat biz sizler için ücretsiz bir şekilde Twitter mavi tik alma yöntemini araştırdık ve aşağıda paylaştık. Eğer yazılı anlatımla yapamazsanız en aşağıda paylaştığımız videolu anlatımı kullanabilirsiniz.

 • Twitter uygulamasını iPhone telefonunuzdan kaldırın.
 • App Store üzerinden VPN uygulaması indirin.
 • İndirdiğiniz VPN uygulamasının lokasyonunu Amerika olarak ayarlayın.
 • Tekrar App Store’a girin ve fotoğrafınıza tıklayın. Fotoğrafınıza tıkladıktan sonra ülkenizi ABD olarak değiştirin.
 • ABD adres bilgisini girdikten sonra ödeme bilgilerinizi App Store’a kayıt edin.
 • VPN açık şekilde Twitter uygulamasını indirin.
 • Twitter uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş yaptığınız hesabınızın Twitter Blue satın alma bölümüne kadar gelin fakat satın almayın.
 • Satın alma adımında Twitter’ı aşağıya alın ve App Store’a girmiş olduğunuz adres bilgilerinizi yeniden Türkiye yaparak ödeme bilgilerinizi yaparak App Store’dan çıkış yapın.
 • Yeniden Twitter’a giriş yapın ve Twitter Blue özelliğini satın alın.

Tüm bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra artık sizlerinde Twitter mavi tiki olacaktır.

Twitter Mavi Tik Ücreti Ne Kadar?

Elon Musk, Twitter Blue özelliğini yani Twitter mavi tik özelliğini şu anda aylık 8 $’dan satmaktadır. Aylık 8 dolar ödeyerek Twitter mavi tike sahip olabilirsiniz.

Mavi tiki şu anda sadece belirli ülkelerden satın alabilmektesiniz. Türkiye bu ülkeler arasında yer almadığı için mavi tik özelliğini erken erişimle satın almak için yukarıdaki yöntemi uygulamalısınız.

Twitter Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Mavi tik özelliği profilinizin doğrulanmış ve gerçek bir hesap olduğunu gösterir. Bot, sahte ve diğer hesaplara göre daha gerçekçi, daha doğal ve daha güzel bir görünüme sahip Twitter hesabına sahip olmak istiyorsanız Twitter Blue özelliğini satın alarak deneyimleyebilirsiniz.

Twitter ve diğer sosyal medyalarda yer alan mavi tik özelliği yukarıda da dediğimiz gibi profilinizin gerçek olduğunu gösteriyor ve diğer insanlardan ayırt edilebilmesini sağlamaktadır. Mavi tik özelliği sayesinde adınıza farklı hesaplar açılmış olsa dahi sizin hesabınızda mavi tik bulunduğu için gerçek hesabın sizin hesabınız olduğunu diğer insanlar kolay bir şekilde ayırt etmiş olacaklardır. Mavi tik özelliğini şu anda sadece Twitter ücretli bir şekilde satmaktadır. Instagram, Snapchat, Facebook gibi uygulamalarda halen mavi tik başvuru yoluyla alınabilir durumdadır.

Adlı içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Twitter Ücretsiz Mavi Tik Alma Yöntemi (Gerçek Yöntem)” üzerine 2 yorum
 1. Merhaba , ülkemi abd yapıyorum vpn de açık ama şöyle bi hata alıyorum bulunduğunuz bölgeden indirilmiyor Türkiye’ye seçin diyor

  Yanıtla
Yorum yapın