VPN Kullanmak Suç Mu? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde VPN kullanmak suç mu? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize VPN kullanmak suç mu? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda VPN bağlanmak suç mu, VPN kullanmak tehlikeli mi?, VPN cezası nedir?, VPN kullanmak yasal mı? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

VPN sizlerin IP adresini maskeleyen ve sizi olduğunuz konumdan çok farklı bir konumda göstererek gizlenmenizi sağlayan bir eklenti / uygulamadır. Akıllı telefonunuz dahil bilgisayarınız veya tabletiniz için VPN uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki, kullanılan VPN uygulamaları güvenilir mi? Yoksa VPN kullanmak suç mu? İşte sizlere tüm ayrıntılarıyla VPN kullanmak suç mu? Adlı içeriğimiz…

VPN Kullanmak Suç Mu?

VPN Kullanmak Suç Mu?

VPN kullanmak, VPN’i telefonunuza veya bilgisayarınız yüklemek suç teşkil etmemektedir. VPN’i ile internette gezinmek, dolaşmak veya çeşitli aktivitelerde bulunmak herhangi bir suça girmiyor. Lakin VPN uygulamasını kullanarak durumu kötüye yönlendirmek veya uygulamayı kullanım amacı dışında kötüye kullanmak suç teşkil etmektedir.

VPN uygulamasını kullanarak herhangi bir suç işlemiyorken VPN uygulamasını kullanarak herhangi birisine hakaret etmek, küfür etmek veya uygulamaları zararına kullanmak vb. olan hareketlerin her birisi suç niteliğindedir.

VPN kullanmanın ülkemizde herhangi bir yasası bulunmuyor. VPN veya DNS gibi uygulamalara yönelmeniz ve uygulamaları kullanıyor olmanız ‘’kanunilik’’ ilkesi gereği yasasının olması gerekiyor. VPN kullanmış olarak veya DNS ayarlarınızı değiştirerek herhangi bir suç işlememiş oluyorsunuz.

DİKKAT: Son dakika haberlerinden ve yeni nesil içeriklerden anında haberdar olmak Telegram kanalımıza katılmanızı önemle rica ederiz. Kanala katılmak için paylaştığımız linki kullanabilirsiniz: https://t.me/nasilgidilir

VPN Kullanmak Yasal Mı?

VPN kullanmak yasal mı? Sorusuna verilebilecek net bir cevap yoktur. VPN sizlerin IP adresini maskeleyen ve internetteki gezintinizi gizleyen bir araçtır. VPN kullanarak kötü işler yapmanız veya uygulamayı mevcut durumundan farklı durumlar için kötü niyetli olarak kullanmak suç işliyor olmanızı ortaya çıkartır.

VPN Açılırsa Ne Olur?

VPN bağlantısı, sizinle kullandığınız internet arasında güvenli bir bağlantı oluşturur. VPN bağlantısını kullandığınız zaman bütün veri trafiğiniz şifreli bir sanal tünele yönlendirilir. Bu tünel, interneti kullandığınızda IP adresinizi gizler ve konumunu herkes için görünmez kılar. Kısacası dışarıdan gelebilecek tüm saldırılara karşı sizi korur.

VPN Kullanmak Tehlikeli Mi?

VPN uygulamalarında hangi IP adresini kullandığınız, hangi IP adresini kullanarak sitelere eriştiğiniz fazlasıyla önemlidir. Kimse tarafından kullanılmayan, güvenirliliği test edilmemiş VPN uygulamalarını bilgisayarınıza / telefonunuza veya tabletinize indirmiş olmanız kredi kartı bilgileri gibi özel bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir. Bu yüzden bilgisayarınıza, telefonunuza veya tabletinize her VPN uygulamasını indirmeyiniz.

VPN Kullanmanın Cezası Nedir?

VPN kullanıyor olmak ülkemizde herhangi bir suç teşkil etmiyorken VPN ile ilgili olarak bazı ülkelerde yasalar oluşturuluyor. Bu yasalar dolayısıyla başka ülkelerdeki internet kullanıcılarına VPN kullanma cezası olarak 150 dolar para cezası verilmekte. Lakin VPN kullanmanın cezasının oluşabilmesi için bu konu hakkında bir kanun çıkartılması gerekir. VPN kullanarak herhangi bir suç işlemiyorsanız herhangi bir endişeye kapılmanıza gerek yok. Yine de VPN kullanmak yerine internet erişimlerinin düzelmesini beklemek daha doğru bir karar olacaktır. Kişisel bilgilerinizin çalınmasını istemiyorsanız bu tür uygulamalar sizlere tam güvenilirlik sunmayabilir.

Genel kategorimize ve Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı içeriğimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın