WhatsApp Anket Yapma – Oylama Açma (Doğru Yöntem)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp anket yapma konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize WhatsApp oylama açma konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda WhatsApp anket yapma, WhatsApp anket oluşturma başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Dünya’nın en büyük mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp her geçen gün kendisine yeni bir özelliği daha dahil ederek WhatsApp kullanıcılarının daha da eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. WhatsApp’a getirilen yeni özelliklerden bir tanesi de WhatsApp oylama açma veya diğer bir adıyla WhatsApp anket yapma özelliği. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz? İşte sizlere tüm detaylarıyla ve doğru cevabıyla WhatsApp anket yapma!

WhatsApp Anket Yapma

WhatsApp Oylama Açma

Herhangi bir arkadaş grubunuzla bulaşacaksınız fakat ne yapacağınız konusunda hepiniz bir fikir sahibisiniz. O halde WhatsApp anketleriyle bu sorundan kurtulabilirsiniz. En basit ve en demokratik çözümlerden bir tanesi olan anket sistemi daha öncesinde bilindiği Telegram’da bulunuyordu fakat artık WhatsApp uygulamasında da WhatsApp anket özelliği yer alıyor.

WhatsApp’da anket özelliğini kullanabilmek için üçüncü parti uygulamalar veya bazı web sayfalarını kullanmanız gerekiyordu fakat artık böyle bir özelliği gerek kalmadı. WhatsApp uygulaması üzerinden de hızlıca anket oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Anket Nasıl Yapılır?

Nereye gideceğiniz, nerede akşam yemeği yiyeceğiniz veya hangi filme gideceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız WhatsApp anketleriyle tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Herhangi bir kişinin / grubun sohbet ekranına girin.
 • Sohbet ekranındayken mesaj yazılan alanın solunda yer alan ‘’+’’ butonuna tıklayın.
 • ‘’Anket’’ sekmesine tıklayın.
 • Sorunuzu sorun ve seçeneklerinizi ekleyin.

WhatsApp Anket Nedir?

WhatsApp anket özelliği sayesinde artık ek uygulamalara gerek kalmadan WhatsApp üzerinden de anketler veya diğer bir adıyla oylamalar oluşturabileceksiniz.

WhatsApp anket özelliğini kullanarak arkadaşlarınızla aranızdaki seçim sorununu ortadan kaldırmayı, nereye gideceğiniz konusundaki kararsızlığı, hangi filmi izleyeceğiniz gibi sorularınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Demokratik bir şekilde oy verilerek oluşturulan WhatsApp anket özelliği çok basit bir kullanıma sahiptir.

WhatsApp Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp anket özelliği nasıl kullanılır? Şeklinde internette yapılan araştırmalar için aşağıda nasıl kullanıldığını anlatan videoyu paylaştık. Anket özelliğini akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasında kullanabilmek için videodan yardım alabilirsiniz.

WhatsApp Anket Özelliği Yok

WhatsApp anket özelliği akıllı telefonunuzda yoksa aşağıdaki nedenlerden dolayı yeni özellik WhatsApp uygulamanızda yer almıyor olabilir.

 • WhatsApp’ı en son sürüme güncelleyin.
 • WhatsApp önbelleğini temizleyin.
 • Telefonunuzda yeteri kadar alan olduğuna bakın.
 • Telefonunuzun saatinin doğru olduğuna dikkat edin.
 • WhatsApp test kullanıcısı olup olmadığınızı doğrulayın.
 • WhatsApp uygulamasını kapatın ve yeniden açın.
 • WhatsApp uygulaması silin ve yeniden yükleyin.

WhatsApp uygulamasını son çare olarak akıllı telefonunuzdan silmeniz gerekebilir. Silmeden önce tüm mesajlaşmalarınızı ve WhatsApp verilerinizi telefonunuza yedeklemeyi unutmayın. Aksi halde telefonunuzdaki tüm konuşmalar silinebilir.

WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın