Instagram Not Özelliği Yok (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram not özelliği yok problemiyle alakalı sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Instagram not özelliği neden yok? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Instagram durum özelliği, Instagram yeni özellik, Instagram not özelliği kapatma, Instagram not özelliği gelmedi başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Facebook, WhatsApp ve Instagram üçlüsüne sahip olan META yani Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde Instagram’a yeni bir özelliği dahil ederek bir çok kullanıcının sohbetler ekranında artık daha zevkli ve daha eğlenceli dakikalar geçirmesine olanak sağlamış oldu. Instagram’a yeni gelen özellik kullanıcılar tarafından epey bir seviliyorken bazı Instagram kullanıcıları da Instagram not özelliği yok şeklinde internette araştırma yapmakta. Peki, Instagram not özelliği yoksa ne yapmak gerekir? İşte sizlere Instagram not özelliği gelmedi başlığında çözüm yöntemleri…

Instagram Not Özelliği Yok

Instagram Not Özelliği Yok Neden?

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan Instagram not özelliği takipçilerinizle birlikte eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Instagram sohbet ekranında çıkan not özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuzun Instagram’ın son sürümünü indirebiliyor durumda olması gerekiyor. Instagram’ın yeni özelliği not özelliği akıllı telefonunuzda gözükmüyorsa yapmanız gerekenleri sizlere aşağıda sıraladık.

 • Instagram uygulamasını en son sürüme güncelleyin.
 • Akıllı telefonunuz Instagram’ın son güncel sürümünü desteklemesi gerekir.
 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Instagram’ı akıllı telefonunuzdan silin ve yeniden yükleyin.
 • Instagram bir not özelliği henüz bulunduğunuz bölgede aktif olmayabilir.
 • Instagram notlar özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı kullanabilmektedir.

Instagram Not Özelliği Kapatma

Instagram notlar özelliğini tamamen kapatamazsınız fakat herhangi bir takip ettiğiniz kişinin not paylaşımlarını görmek istemiyorsanız notun üzerine basılı tutun ve ‘’notları sessize al’’ seçeneğine tıklayın. Bu sayede notunu görmek istemediğiniz kişinin not paylaşımlarını görmemiş olacaksınız fakat kimsenin not paylaşımlarını görmek istemiyorsanız herkes için aynı yöntem kullanmanız gerekir.

Instagram Not Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram not özelliğinin Instagram uygulamanıza gelip gelmediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Sohbetler bölümüne girin.
 • Sohbetler ekranının üst tarafında ‘’Bir not bırak’’ olacaktır.
 • Eğer böyle bir ibare uygulamada mevcutsa herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

Instagram Not Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan not özelliğini kullanabilmek için aşağıda paylaşılan adımları takip edin.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Mesajlar (DM) bölümüne girin.
 • En üstte yer alan ‘’Bir not bırak’’ kısmına tıklayın.
 • Açılan pencereye bırakmak istediğiniz notu yazın ve paylaşın.

Bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra herhangi bir problem ortaya çıkmayacaktır. Eğer isterseniz paylaştığınız notları sadece yakın arkadaşlarınız görebilir. Bir not bırak kısmına 60 karakterler sınırlı olacak şekilde istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Emojilerle süsleyebilir, ilginç ve bilinmedik notlar bırakabilirsiniz.

Instagram Not Süresi Ne Kadar?

Instagram’ın yeni özelliği bir not bırak özelliğinde herhangi bir not paylaştıktan sonra paylaştığınız not için geri sayım başlar ve 24 saat sonrasında paylaştığınız not profilinizden kaldırılmış olur. 24 saat sonra yeniden bir not paylaşabilirsiniz veya 24 saat içerisinde paylaştığınız notu değiştirebilir ve yenisini ekleyebilirsiniz. Yeni bir not eklemek için 24 saat beklemenize gerek yoktur.

YouTube video

Adlı içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

4/5 - 2 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
“Instagram Not Özelliği Yok (Çözüm Yöntemi)” üzerine 20 yorum
 1. uygulamayı güncelledim diğer hesaplarımda not özelliği var ama aktif olduğum başka bir hesabımda bu özellik yok uygulamayı sildim ön belleği temizledim ama olmadi

  Cevapla
 2. Dediğiniz her şeyi yaptım tel 11 ama yine not özelliği gelmedi hareket durumu kapalıydı açık halde denedim önbellek sildim yine gelmedi not özelliği

  Cevapla
Yorum yapın