Instagram Not Özelliği Yok 2024 (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram not özelliği yok problemiyle alakalı sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Instagram not özelliği neden yok? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Instagram durum özelliği, Instagram yeni özellik, Instagram not özelliği kapatma, Instagram not özelliği gelmedi başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Facebook, WhatsApp ve Instagram üçlüsüne sahip olan META yani Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde Instagram’a yeni bir özelliği dahil ederek bir çok kullanıcının sohbetler ekranında artık daha zevkli ve daha eğlenceli dakikalar geçirmesine olanak sağlamış oldu. Instagram’a yeni gelen özellik kullanıcılar tarafından epey bir seviliyorken bazı Instagram kullanıcıları da Instagram not özelliği yok şeklinde internette araştırma yapmakta. Peki, Instagram not özelliği yoksa ne yapmak gerekir? İşte sizlere Instagram not özelliği gelmedi başlığında çözüm yöntemleri eklendi.

Instagram Not Özelliği Yok

Instagram Not Özelliği Yok Neden?

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan Instagram not özelliği takipçilerinizle birlikte eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Instagram sohbet ekranında çıkan not özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuzun Instagram’ın son sürümünü indirebiliyor durumda olması gerekiyor. Instagram’ın yeni özelliği not özelliği akıllı telefonunuzda gözükmüyorsa yapmanız gerekenleri sizlere aşağıda sıraladık.

 • Instagram uygulamasını en son sürüme güncelleyin.
 • Akıllı telefonunuz Instagram’ın son güncel sürümünü desteklemesi gerekir.
 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Instagram’ı akıllı telefonunuzdan silin ve yeniden yükleyin.
 • Instagram bir not özelliği henüz bulunduğunuz bölgede aktif olmayabilir.
 • Instagram notlar özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı kullanabilmektedir.
 • Instagram Bazı Kullanıcılara Not Özelliğini Açmadığı İçin görememiş olabilirsiniz.
 • Messenger Problemli Kaynaklanabilir.

Instagram Not Özelliği Kapatma

Instagram notlar özelliğini tamamen kapatamazsınız fakat herhangi bir takip ettiğiniz kişinin not paylaşımlarını görmek istemiyorsanız notun üzerine basılı tutun ve ‘’notları sessize al’’ seçeneğine tıklayın. Bu sayede notunu görmek istemediğiniz kişinin not paylaşımlarını görmemiş olacaksınız fakat kimsenin not paylaşımlarını görmek istemiyorsanız herkes için aynı yöntem kullanmanız gerekir.

Instagram Not Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram not özelliğinin Instagram uygulamanıza gelip gelmediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Sohbetler bölümüne girin.
 • Sohbetler ekranının üst tarafında ‘’Bir not bırak’’ olacaktır.
 • Eğer böyle bir ibare uygulamada mevcutsa herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

Instagram Not Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan not özelliğini kullanabilmek için aşağıda paylaşılan adımları takip edin.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Mesajlar (DM) bölümüne girin.
 • En üstte yer alan ‘’Bir not bırak’’ kısmına tıklayın.
 • Açılan pencereye bırakmak istediğiniz notu yazın ve paylaşın.

Bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra herhangi bir problem ortaya çıkmayacaktır. Eğer isterseniz paylaştığınız notları sadece yakın arkadaşlarınız görebilir. Bir not bırak kısmına 60 karakterler sınırlı olacak şekilde istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Emojilerle süsleyebilir, ilginç ve bilinmedik notlar bırakabilirsiniz.

Instagram Not Süresi Ne Kadar?

Instagram’ın yeni özelliği bir not bırak özelliğinde herhangi bir not paylaştıktan sonra paylaştığınız not için geri sayım başlar ve 24 saat sonrasında paylaştığınız not profilinizden kaldırılmış olur. 24 saat sonra yeniden bir not paylaşabilirsiniz veya 24 saat içerisinde paylaştığınız notu değiştirebilir ve yenisini ekleyebilirsiniz. Yeni bir not eklemek için 24 saat beklemenize gerek yoktur.

Adlı içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

4.3/5 - 9 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Instagram Not Özelliği Yok 2024 (Çözüm Yöntemi)” üzerine 40 yorum
 1. uygulamayı güncelledim diğer hesaplarımda not özelliği var ama aktif olduğum başka bir hesabımda bu özellik yok uygulamayı sildim ön belleği temizledim ama olmadi

  Yanıtla
 2. Dediğiniz her şeyi yaptım tel 11 ama yine not özelliği gelmedi hareket durumu kapalıydı açık halde denedim önbellek sildim yine gelmedi not özelliği

  Yanıtla
 3. İnstagram uygulamasında iki farklı hesap kullanıyorum, hesabın birinde not bırak özelliği açıkken diğer hesabımda ilk çıktığında kullandıktan sonra özellik kayboldu ve gelmiyor. Hesabımın birinde kullanmaya devam edebiliyorum fakat diğerinde yok, nasıl çözebilirim bu sorunu ?

  Yanıtla
 4. Arkadaşlar ilk çıktığından beri bendede yoktu telefonum 13 ama herşeyi denedim olmamıştı 3 hesabım vardı instagramda giriş yaptığım 1 inde olurken ana hesabımda ve diğer hesabımda bu özellik yoktu sonra ana hesabım hariç diğer 2 hesaptanda çıkış yaptım ana hesabıma baktığımda notlar özelliği gelmişti ve sonra 2 diğer hesabıma geri giriş yaptım şimdi ana hesabımda notlar özelliği var ama diğer 2 hesabımda yok ben sorunu böyle çözdüm sadece ana hesabımda kullanıyorum benim işime yaradı

  Yanıtla
 5. Instagram da notlarım kısmı vardı ama dün bir anda kayboldu uygulamayı silip tekrar yükledim sorun bildirdim ama bir düzelme olmadı yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
 6. Notlar bende ilk günden beridir vardı ama dün bir anda kayboldu ve eski haline döndü sildim tekrar yükledim ön belleği temizledim ama yok düzelmedi ne yapmam gerekiyor acaba .

  Yanıtla
 7. Priv hesabımda notlarım var. Ana hesaptada vardı ama Bi anda Bi baktım ana hesapta notlarım gitmiş ne yapsam gözükmüyor

  Yanıtla
Yorum yapın