Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı sosyal medya yasağı ne zaman kalkacak, sosyal medya çöktü mü, sosyal medya ne zaman düzelir? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

13 Kasım 2022 tarihi itibariyle Türkiye genelinde yaşanan internet sorunu için internet kullanıcıları internette araştırmalar yapıyorlar. Çoğu kişinin genel sorunu olan ve internete girememesi nedeniyle internette araştırılan sosyal medyalar ne zaman açılacak?, sosyal medya yasağı ne zaman kalkacak? Sorularına bu içeriğimizde cevap verdik. Sosyal medya ne zaman düzelir? Diyenlere bu içeriğimiz yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak?

Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak?

Sosyal medya, 13.11.2023 tarihinde İstanbul / Taksim’de gerçekleştirilen patlama nedeniyle şu anda yavaşlatılmış durumda. Yaşanan olay neticesinde bilgi kirliliği önlemek, istenmedik yalan haberlerin önüne geçmek ve halkı galeyana getirenleri önleyebilmek amacıyla BTK tarafından internet bant genişliklerinde daralmaya gidildi.

Sosyal medya sorunu ve internetinizin yavaş olmasının nedeni sizlerle alakalı, akıllı telefonunuz veya operatörünüzle alakalı olarak bir sorun değildir. Sorunun kaynağı yaşanan üzücü patlama neticesinde olabilecek tüm yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek için BTK’nın uygulamış olduğu karardır.

Sosyal Medya Ne Zaman Düzelir?

Sosyal medyanın şu anda ne zaman düzeleceğiyle alakalı olarak resmi bir bilgi bulunmuyor. Yayın yasağının kalkmasının ardından sosyal medya hızında yükseliş, eskiye geri dönme yaşanacaktır. Şu anda mevcut yayın yasağı ve erişim kısıtlaması nedeniyle Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’a erişmekte sorun yaşıyor olabilirsiniz. Lakin herhangi bir endişeye kapılmadan yayın yasağı kaldırılarak internet erişiminin geri verilmesini beklemelisiniz.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan benzer olaylar ve farklı olaylar neticesinde sosyal medyaya yine erişim yasağı getirilmiştir. Yaşanan yasaklar ve erişim sıkıntılarında BTK tüm sosyal medya uygulamalarına kısa sürede yeniden erişim vermiştir.

Sosyal Medya Ağlarını Kim Buldu?

İlk sosyal medya ağ örneğini, Ward Christensen ve Randy Suess isimli iki arkadaşın 1978 yılında ortaya çıkardıkları bilinmektedir.

Sosyal Medya Erişimi Neden Yok?

13.11.2022 tarihinde İstanbul / Taksim’de yaşanan üzücü olay neticesinde internette dolaşan tüm bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek, insanları yanlış bilgilendiren kişileri engelleyebilmek için sosyal medya uygulamalarına BTK tarafından erişim yasağı getirildi.

Erişim yasağı getirilen sosyal medya uygulamalarının içerisinde; Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube yer almaktadır.

İnternet Hızı Neden Düştü?

Türkiye’de yaşanan İstanbul / Taksim patlaması sonrasında internet hızında düşme yaşandı. Mevcut patlama nedeniyle bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek ve olası yanlış bilgilendirmeleri yok edebilmek amacıyla BTK tarafından tüm internet servis sağlayıcılarının internet hızlarında sorun yaşanabilir. Endişe edilebilecek bir durum yoktur ve herhangi bir kişiyle iletişime geçiyor olmanız veya ekstra bir ayar yapmanız internet hızınızı yükseltmeyecektir.

Instagram Çöktü Mü?

Instagram yaşanan üzücü olay nedeniyle 13.11.2023 tarihinde engellenmiştir. Instagram ile birlikte Twitter, Youtube gibi sosyal medya uygulamalarına da BTK tarafından engelleme getirilerek kısa süreliğine uygulamaların erişimine son verilmiştir. Erişimin geri ne zaman verileceği, ne zaman internetin düzeleceği hakkında resmi bir açıklama yoktur. Sorunun kaynağı telefonunuz veya operatörünüz kaynaklı değildir.

Dikkat: Sosyal medyada doğruluğu tartışılır olan ve güvenilir olmayan kaynaklardan gelen bilgilerin, haberlerin hiç birisine inanmayınız. Resmi kaynaklar mevcut olaylar için araştırma, gereken aksiyonu almaktalar. İlerleyen saatlerde yaşanan üzücü olay hakkında resmi açıklamayı yapacaklardır.

Genel kategorimize ve 13 Kasım Paris Saldırıları & Yayın Yasağı Kaç Gün Sürer? içeriğimize bakmayı unutmayınız.

1.7/5 - 47 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Sosyal Medyalar Ne Zaman Açılacak? (Doğru Cevap)” üzerine 4 yorum
  1. Tiktok kullanıyorum ve gerçekten bilmeden bağımlısı oldum youtube içinde geçerli ve sanal arkadaşlarım var ve bu durum beni çok büyük bir çöküşe sürükledi

    Yanıtla
Yorum yapın