Haliç Nerede Nasıl Gidilir?

Haliç Nerede, Haliç Nasıl Gidilir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin ulaşım araçları, ulaşım yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Haliç İstanbul’un Avrupa tarafında yer almakta ve Avrupa yakasını deyim yerindeyse altın bir boynuz gibi ikiye ayıran uzun ve dar bölgenin adına denir.

Haliç Nerededir?

Haliç kıyıları denilince pek çok kişinin aklına kötü koku gelse de yaklaşık olarak 5 yıl önce başlayan çalışmalar meyvesini verdi ve şimdiden Haliç kıyılarında kokunun zerresi yoktur. İnanılmaz güzel yapılan peyzaj çalışmaları sonucunda Haliç kıyıları her zamankinden daha çok turist çekebilmeyi başarmıştır.

Haliç Nereye Bağlı

Haliç, bir deniz girintisi görevi görmektedir. İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Haliç, Çatalca Yarımadası’nın güneydoğusunda ve Boğaziçi girişinde yer almaktadır. Haliç’in eski dönemlerdeki ismi Altın Boynuzdur. Haliç’in üzerinde 4 farklı köprü bulunmaktadır. Bu köprüler sırasıyla; ‘’Galata köprüsü, Atatürk köprüsü, Haliç köprüsü ve Haliç Metro köprüsüdür.’’

Haliç Gezilecek Yerler

Tarihi yarımada bölgesindeki en popüler yerlerden bir tanesi olan Haliç, İstanbul’dadır. Her gün binlerce ziyaretçi alan Haliç’te mutlaka gezmeniz gereken yerler bulunmaktadır. Eski adıyla Altın Boynuz olan Haliç bir çok popüler mekana, gezilecek yere ve aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Haliç gezilecek yerler konusunda rehbere ihtiyacınız varsa aşağıda sizler için bu konuyu araştırdık ve Haliç gezilmesi gereken yerleri liste halinde paylaştık…

Haliç Nasıl Gidilir?

Haliç’e İstanbul’un herhangi bir yerinden herhangi bir ulaşım aracıyla ulaşabilirsiniz. Neredeyse en merkezi nokta diyebiliriz burası için. Çevresinde Pierre Loti, Miniatürk, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Aynalıkavak Kasrı ve Rahmi M. Koç Müzesi gibi önemli yerler bulunmaktadır.

Haliç Otobüs Seferleri

Haliç’e veya Haliç Köprüsüne otobüsle gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan numaralı otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz. İstanbul’un hangi bölgesindeyseniz o otobüs numarasını bulun ve numaralı otobüse binin. Daha sonrasında Haliç’e en yakın olan otobüs durağında inin.

MİNİBÜS: B-44Şişhane
MİNİBÜS: B-46Topkapı
36THarbiye
38TKüçükköy Meydan / Sondurak Yönü
41STSeyrantepe / Merkez 27se-41s-41st Yönü
47Eminönü
47AYenikapı Etkinlik Alanı
47EKaradolap Mahallesi
47KKazım Karabekir Camii
47NNur Sitesi
47ÇEminönü
54TEEminönü
54HŞŞişli Merkez
36MCebeci Peronlar
37MÇırçır Metro / Sondurak(37t-49b) Yönü
41ATYıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü
55Gaziosmanpaşa
55ETÜç Şehitler
75OOtogar
93MZeytinburnu

 

Haliç Köprüsüne En Yakın Otobüs Durakları

Halıcıoğlu 2 / Sütlüce Yönü6 dk yürüme
Halıcıoğlu 6 – Şehit Eren Bülbül6 dk yürüme
Sütlüce / Halıcıoğlu Yönü7 dk yürüme
Halıcıoğlu 6 / Topkapı Yönü7 dk yürüme
Sütlüce / Sılahtar Yönü8 dk yürüme

Haliç Kahvaltı Mekanları

Oldukça popüler olan Haliç’te kahvaltı yapmanın hazzı bir başkadır. İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olan Haliç’te kahvaltı yapmak isterseniz aşağıda yer alan listedeki kahvaltı mekanlarına gidebilirsiniz. Her birisi birbirinden farklı özellikte, manzara da ve eşsiz bir menüye sahiptir. İşte o Haliç kahvaltı mekanları…

  • Karaköy Güllüoğlu
  • Velvet Cafe
  • Akın Restoran
  • Mim Kahve
  • Katmer Galata
  • Namlı Gurme
  • Karaköy Özsüt
  • Saray Muhallebicisi
  • Burgerillas
  • Payidar Galata

Haliç Tanıtım Videosu

Youtube ve diğer platformlarda Haliç’e ait tanıtıcı bir çok video bulunmaktadır. Bu videolar medya şirketleri veya kişisel kişiler tarafından çekiliyor. Fakat bizler sizler için araştırma yaparak Haliç’i en iyi şekilde tanıtan videoları aşağıda paylaştık. İzleyerek Haliç hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Haliç Nerede Nasıl Gidilir?
Haliç Nerede Nasıl Gidilir?
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın