Haliç Nerede Nasıl Gidilir?

Haliç Nerede, Haliç Nasıl Gidilir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin ulaşım araçları, ulaşım yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Haliç İstanbul’un Avrupa tarafında yer almakta ve Avrupa yakasını deyim yerindeyse altın bir boynuz gibi ikiye ayıran uzun ve dar bölgenin adına denir.

Haliç Nerededir?

Haliç kıyıları denilince pek çok kişinin aklına kötü koku gelse de yaklaşık olarak 5 yıl önce başlayan çalışmalar meyvesini verdi ve şimdiden Haliç kıyılarında kokunun zerresi yoktur. İnanılmaz güzel yapılan peyzaj çalışmaları sonucunda Haliç kıyıları her zamankinden daha çok turist çekebilmeyi başarmıştır.

Haliç Nereye Bağlı

Haliç, bir deniz girintisi görevi görmektedir. İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Haliç, Çatalca Yarımadası’nın güneydoğusunda ve Boğaziçi girişinde yer almaktadır. Haliç’in eski dönemlerdeki ismi Altın Boynuzdur. Haliç’in üzerinde 4 farklı köprü bulunmaktadır. Bu köprüler sırasıyla; ‘’Galata köprüsü, Atatürk köprüsü, Haliç köprüsü ve Haliç Metro köprüsüdür.’’

Haliç Gezilecek Yerler

Tarihi yarımada bölgesindeki en popüler yerlerden bir tanesi olan Haliç, İstanbul’dadır. Her gün binlerce ziyaretçi alan Haliç’te mutlaka gezmeniz gereken yerler bulunmaktadır. Eski adıyla Altın Boynuz olan Haliç bir çok popüler mekana, gezilecek yere ve aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Haliç gezilecek yerler konusunda rehbere ihtiyacınız varsa aşağıda sizler için bu konuyu araştırdık ve Haliç gezilmesi gereken yerleri liste halinde paylaştık…

Haliç Nasıl Gidilir?

Haliç’e İstanbul’un herhangi bir yerinden herhangi bir ulaşım aracıyla ulaşabilirsiniz. Neredeyse en merkezi nokta diyebiliriz burası için. Çevresinde Pierre Loti, Miniatürk, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Aynalıkavak Kasrı ve Rahmi M. Koç Müzesi gibi önemli yerler bulunmaktadır.

Haliç Otobüs Seferleri

Haliç’e veya Haliç Köprüsüne otobüsle gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan numaralı otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz. İstanbul’un hangi bölgesindeyseniz o otobüs numarasını bulun ve numaralı otobüse binin. Daha sonrasında Haliç’e en yakın olan otobüs durağında inin.

MİNİBÜS: B-44 Şişhane
MİNİBÜS: B-46 Topkapı
36T Harbiye
38T Küçükköy Meydan / Sondurak Yönü
41ST Seyrantepe / Merkez 27se-41s-41st Yönü
47 Eminönü
47A Yenikapı Etkinlik Alanı
47E Karadolap Mahallesi
47K Kazım Karabekir Camii
47N Nur Sitesi
47Ç Eminönü
54TE Eminönü
54HŞ Şişli Merkez
36M Cebeci Peronlar
37M Çırçır Metro / Sondurak(37t-49b) Yönü
41AT Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü
55 Gaziosmanpaşa
55ET Üç Şehitler
75O Otogar
93M Zeytinburnu

 

Haliç Köprüsüne En Yakın Otobüs Durakları

Halıcıoğlu 2 / Sütlüce Yönü 6 dk yürüme
Halıcıoğlu 6 – Şehit Eren Bülbül 6 dk yürüme
Sütlüce / Halıcıoğlu Yönü 7 dk yürüme
Halıcıoğlu 6 / Topkapı Yönü 7 dk yürüme
Sütlüce / Sılahtar Yönü 8 dk yürüme

Haliç Kahvaltı Mekanları

Oldukça popüler olan Haliç’te kahvaltı yapmanın hazzı bir başkadır. İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olan Haliç’te kahvaltı yapmak isterseniz aşağıda yer alan listedeki kahvaltı mekanlarına gidebilirsiniz. Her birisi birbirinden farklı özellikte, manzara da ve eşsiz bir menüye sahiptir. İşte o Haliç kahvaltı mekanları…

  • Karaköy Güllüoğlu
  • Velvet Cafe
  • Akın Restoran
  • Mim Kahve
  • Katmer Galata
  • Namlı Gurme
  • Karaköy Özsüt
  • Saray Muhallebicisi
  • Burgerillas
  • Payidar Galata

Haliç Tanıtım Videosu

Youtube ve diğer platformlarda Haliç’e ait tanıtıcı bir çok video bulunmaktadır. Bu videolar medya şirketleri veya kişisel kişiler tarafından çekiliyor. Fakat bizler sizler için araştırma yaparak Haliç’i en iyi şekilde tanıtan videoları aşağıda paylaştık. İzleyerek Haliç hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Haliç Nerede Nasıl Gidilir?
Haliç Nerede Nasıl Gidilir?
post
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın